Україна очікує знову високі температури, що збільшать використання кондиціонерів і підвищать навантаження на енергосистему. Ускладнення в системі пов’язане із ремонтом енергоблока АЕС, що зменшить генерацію електроенергії і може призвести до аварійних відключень. Жителів Вінниці закликають обмежити використання кондиціонерів і не налаштовувати їхній режим охолодження нижче 24 градусів.

Місто вже внесло зміни до роботи вуличного освітлення для збереження електроенергії. Кабмін також прийняв заходи щодо енергозбереження, включаючи будівництво когенераційних установок і впровадження енергоощадних технологій. Вінничан просять зменшувати споживання електроенергії, особливо в пікові часи, що також дозволить зекономити кошти.

Зменшення споживання електроенергії можна досягти, дотримуючись кількох простих порад:

1. Використовуйте енергоефективну побутову техніку, таку як побутові електроприлади з маркуванням від класу A до G. Придбання приладів класу «А» або «А+» може зменшити споживання електроенергії на 30-50% в порівнянні з менш енергоощадними моделями.

2. Зменшуйте витрати на освітлення, встановлюючи енергозберігаючі лампи і використовуючи світлорегулятори та датчики, які автоматично керують освітленням.

3. Правильно експлуатуйте холодильник, уникайте його розміщення поблизу джерел тепла та не ставте гарячу їжу безпосередньо в нього.

4. Використовуйте пральні та посудомийні машини лише в повному завантаженні, щоб зменшити витрати електроенергії.

5. Ефективно використовуйте електроплиту, використовуючи посуд з рівним дном та правильно добираючи розмір конфорок.

6. Вимикайте електроприлади, коли вони не використовуються, щоб уникнути непотрібного споживання електроенергії.

7. Правильно експлуатуйте кондиціонери, увімкнувши їх лише при закритих вікнах і дверях.

8. Оснащуйте освітлення точковими світильниками у “робочих зонах” помешкання, щоб зменшити загальне споживання електроенергії.

Дотримання цих простих правил допоможе не лише зменшити витрати електроенергії, а й сприятиме покращенню енергоефективності в місті.

Попередня публікаціяВеслувальник з Вінниці візьме участь в Олімпійських Іграх 2024
Наступна публікаціяЯк поляки сприймають мігрантів і біженців з України