В Україні очікується швидке зростання цін через підвищення тарифів на електроенергію, низькі врожаї та збільшення акцизів на пальне.

Найближчим часом інфляція в Україні прискориться, що призведе до помітного подорожчання споживчих товарів та послуг. Про це заявив голова НБУ Андрій Пишний під час брифінгу для преси.

За словами Пишного, однією з основних причин є підвищення тарифів на електроенергію для побутових споживачів.

НБУ очікує, що інфляція у наступні місяці помірно зросте і до кінця року перевищить цільовий діапазон (5% +/- 1 відсотковий пункт).

Голова НБУ пояснив, що така динаміка цін зумовлена продовженням тиску на бізнес в умовах війни, низькими врожаями, високими темпами росту зарплат та підвищенням тарифів на електроенергію.

Третьою вагомою причиною прискорення інфляції Пишний назвав потенційне підвищення непрямих податків та акцизів через дефіцит держбюджету. За його словами, держава, ймовірно, піде на такий крок, щоб “підтримати обороноздатність країни та стійкість публічних фінансів”.

За даними Держстату, річна інфляція в Україні зросла до 3,3% минулого місяця, порівняно з 3,2% у квітні, а ціни з початку року збільшилися в середньому на 2%.

Проте деякі продукти у травні подорожчали значно більше:

– вершкове масло – на 15,1%;
– фрукти – на 8,7%;
– молоко – на 7,9%;
– сир – на 7,4%;
– алкогольні напої та тютюнові вироби – на 7,4%.

Травневу статистику дещо покращило сезонне зниження цін на інші продукти. Зокрема, подешевшали:

– яйця – на 35,6%;
– овочі – на 17,4%;
– цукор – на 14,2%.

Попередня публікаціяМузей Пирогова відвідав 9-мільйонний відвідувач
Наступна публікаціяНацбанк встановив новий рекордний курс долара — 40,69 грн