Законом, прийнятим 29 травня минулого року, Верховна Рада України встановила 8 травня єдиною датою вшанування перемоги над нацизмом та відзначення пам’яті загиблих у Другій світовій війні 1939–1945 років. Це дозволило Україні приєднатися до європейської традиції святкування капітуляції Німеччини як символічного завершення війни.

Для Європи 8 травня визначає кінець війни, перемогу над нацизмом, а також нагадує про страшне лихо, яким був нацизм. Це свято відзначається не як тріумф одних народів над іншими, а як пам’ятка про трагедію, яка не повинна повторюватися. Важливо виховувати повагу до миру і принципів справедливості, а також розвивати сміливість у протистоянні агресії та несправедливості.

У День пам’яті та перемоги Україна вшановує всіх, хто стояв проти нацизму, а також пам’ять мирних мешканців, які постраждали від війни та окупації своїх міст і сіл, дітей війни та примусових робітників.

«На жаль, діти й онуки Героїв Другої світової знають про війну не з розповідей, а з власного досвіду. Українські родини знову відчувають невимовний біль втрати… У боротьбі проти ворога наші захисники і захисниці віддають найдорожче – життя, аби врятувати майбутні покоління від чергового зла, ім’я якому – рашизм! Він, без перебільшення, загрожує всьому світові. І тільки в єдності з партнерами зможемо здолати ворога та досягти миру. Усі мають розуміти – перемога України означає гарантію непорушності кордонів інших європейських держав. Вічна пам’ять і шана усім, кому ми завдячуємо життям. Неодмінно переможемо», – зауважив Начальник ОВА Сергій Борзов.
Попередня публікаціяЗа останню добу росія втратила ще 970 своїх військових
Наступна публікаціяУ Вінниці пройшов чемпіонат з кульової стрільби