Згідно з повідомленням полковника Юрія Глущенка, представника Генштабу Збройних Сил України, всі чоловіки віком від 18 до 60 років мають оновити свої військово-облікові дані, незалежно від їхнього стану придатності до військової служби.
Відзначається, що статус “обмежено придатний” був виключений з нового закону, тому тепер громадянам надають лише статуси “придатний” або “непридатний” до військової служби.
Ця інформація буде внесена до єдиного державного реєстру призовників, військовозобов’язаних і резервістів та буде використана Територіальними військовими комісаріатами для мобілізаційних заходів.
Оновити свої військово-облікові дані від 18 травня повинні:
- призовники віком 17-25 років, які мають посвідчення про приписку;
- військовозобов’язані віком 25-60 років, які мають тимчасове посвідчення або військовий квиток;
- жінки-медики та фармацевти, які перебувають на військовому обліку.
Кому не треба оновлювати дані
Важливо також зазначити, що чоловікам віком від 18 до 60 років, які виключені з військового обліку, не потрібно відвідувати Територіальні військові комісаріати для оновлення своїх даних. Однак у випадку відсутності відмітки про виключення з військового обліку у військово-обліковому документі, можуть виникнути питання до такої особи щодо уточнення її статусу.
Зазначено також, що чоловіки віком від 18 до 60 років, які вже оновили свої дані в Територіальних військових комісаріатах після публікації закону про мобілізацію 17 квітня, не зобов’язані оновлювати інформацію знову після набуття чинності законом 18 травня.
За що виключають з військового обліку
За новим законом про мобілізацію, виключенню з військового обліку в ТЦК підлягають ті, хто:
- припинив громадянство України;
- визнаний ВЛК непридатним до військової служби;
- досяг граничного віку перебування в запасі (ті, кому понад 60 років).
“Якщо вас виключили з обліку, ваш військово-обліковий документ не вилучається і в нього вносяться дані про виключення із військового обліку. Якщо ви оновили свої дані до 18 травня (до набуття чинності законом), в будь-якому випадку у нього виникає обов’язок оновити їх ще раз, навіть якщо не відбулось жодних змін”, – пояснив у коментарі “РБК-Україна” адвокат і провідний юрисконсульт компанії Nota Group Антон Маринич.