Отримання статусу особи з інвалідністю в Україні передбачає проходження обов’язкового етапу – медико-соціальної експертизи (МСЕК). Ця процедура призначена для осіб, які шукають встановлення інвалідності за направленням закладів охорони здоров’я.
Проведення МСЕК передбачається після пройдених діагностичних, лікувальних та реабілітаційних заходів, а також за наявності стійкого порушення функцій організму, обумовленого захворюванням, наслідками травм або вродженими вадами.
Під час брифінгу в медіацентрі обласної військової адміністрації, в.о. головного лікаря Вінницького обласного центру медико-соціальної експертизи, Юлія Даниленко, роз’яснила найчастіші запитання, що виникають під час проходження МСЕК:
- Суть та призначення МСЕК.
- Процедура отримання направлення на МСЕК.
- Особливості проходження МСЕК для військовослужбовців.
- Можливість виїзду на МСЕК або його проведення заочно.
- Умови, за яких можна претендувати на встановлення інвалідності.
- Процедура відновлення документів.
Контактна інформація МСЕК:
Адреси структурних підрозділів Вінницького обласного центру медико-соціальної експертизи (ВОЦ МСЕ)
Отримати кваліфіковану консультацію лікарів-експертів ВОЦ МСЕ можна за телефоном «гарячої лінії»: 0432-69-79-21, з 8.00 до 16.30 год.
Між іншим, Міністерством оборони України розроблено Довідник із прав, обов’язків та алгоритму дій військовослужбовця у разі поранення, травми чи захворювання «Допомога після поранення». Тут є покрокова інструкція встановлення та отримання усіх необхідних документів і послідовність дій.
Детальніше дивіться у відео.
Сурдопереклад: Світлана Заборовська – фахівець КЗ «Обласний комплексний центр надання соціальних послуг».