Вже кілька місяців лікарі з Вінниччини впроваджують нові методики знеболення

Анестезіологи-реаніматологи одного з медичних закладів Вінниччини запровадили інноваційний метод знеболення, спрямований на поліпшення якості життя поранених, перш за все, військових з ампутаціями, які стикаються з фантомними болями. Цю інформацію розповіли на сторінці Командування Медичних сил Збройних Сил України у Facebook.

“Проблема надмірного гострого та хронічного болю у поранених швидко наростає. У пошуках рішення ми використовували наш власний досвід та наукові дані. В результаті ми вирішили додати регіональну анестезію до загального комплексного лікування”, — пояснив полковник медичної служби Андрій Корсун, керівник клініки анестезіології, реанімації, інтенсивної терапії та детоксикації.

За його словами, принцип роботи цього методу полягає в блокуванні нерва, який забезпечує нервову іннервацію певної області, за допомогою місцевого анестетика.

“Суть цієї процедури може бути зрозумілою кожному: приблизно так само, як пацієнт відчувається в стоматологічному кабінеті, коли застосовують знеболювальний укол у внутрішню частину щоки, і біль зникає. Так само можна діяти на кінцівки, живіт, інші ділянки тіла”.

Зараз, отримавши позитивні результати, Андрій Корсун із своїми колегами активно обмінюються досвідом з фахівцями цивільних лікарень. Недавно, військові анестезіологи провели регіональну анестезію пацієнтці, яка перебувала у лікувальному закладі Збройних Сил України.

Пацієнтці видалили молочну залозу через онкологічне захворювання. Внаслідок цього у жінки сталися серйозні проблеми з рукою, розпухла, з’явилися проблеми з кістками і фантомні болі. Стан пацієнтки був настільки відчайдушним, що вона просила лікарів ампутувати їй руку. Однак після проведення анестезії її стан значно покращився.

“Сьогодні наші анестезіологи навчаються від військових фахівців. В умовах війни такий обмін досвідом має велике значення, оскільки він дозволяє організувати допомогу як військовослужбовцям, так і цивільному населенню. Пошук шляхів полегшення страждань через біль є важливим завданням, і не лише для військових, але і для всього населення. Адже, на жаль, ніхто не застрахований від можливості потрапити під обстріл чи в ДТП”, — підкреслила генеральний директор міської лікарні Олена Верлан.

Також допомогу отримав захисник Максим, який отримав поранення на Донеччині у грудні минулого року. У чоловіка були розтрощені кістки в попереку, пробитий кишківник, і він переніс оперативні втручання.

“Після операцій мені не так сильно боліло, — розповів Максим. — Проте, коли я почав підійматися з ліжка, біль почав посилюватися, особливо під час ходіння. Щотри-чотири години мені доводилося пити знеболювальні. Я не міг заснути, а якщо й вдавалося, то я постійно прокидаюся, важко зігнутися, на спині лежати боляче, настрій постійно поганий”.

Після проведення регіональної анестезії стан Максима покращився, хоча він ще потребує деяких процедур. Зараз лікування проводять лікарі у цивільному медичному закладі.

“Ми вже досягли деяких позитивних результатів, які постійно удосконалюємо, — зауважив Андрій Корсун. — Ми залучили до роботи невролога, і плануємо у майбутньому створити мультидисциплінарну команду, до складу якої увійдуть психолог та реабілітолог. Ми робимо все можливе, щоб наші захисники могли повернутися до повноцінного життя та відчували себе функціонально”.

Попередня публікаціяЯк пережити втрату близкої людини
Наступна публікація20 FPV-дронів з Вінниччини передали оборонцям