На заході “Працевлаштування ветеранів війни та розвитку ветеранського підприємництва на Вінниччині” висвітлювалися ключові питання щодо майбутньої зайнятості ветеранів та можливостей для їхнього підприємницького розвитку.

Учасники заходу, серед яких були представники Організації ветеранів Афганістану, Вінницького національного технічного університету, обласного центру зайнятості, громадського сектору, підприємців та самі ветерани, обговорили можливості короткострокового навчання для ветеранів.

Значну увагу приділили роботі новоствореного Центру ветеранського розвитку при ВНТУ, який має на меті допомогти ветеранам у пошуках роботи та перекваліфікації. Серед пропонованих напрямків навчання були управління дронами, збірка літальних апаратів, а також виробництво протезів та інших пристроїв на 3D принтері.

Наталія Заболотна, Перший заступник Начальника ОВА, підкреслила можливості перепідготовки та підвищення кваліфікації через Державну службу зайнятості, а також зазначила про гранти, що надаються для створення власного бізнесу. Однак вона відзначила проблему ветеранів без вищої освіти, які не можуть скористатися деякими програмами.

Як повідомила ОВА Наталя Заболотна, безкоштовні можливості для перенавчання чи підвищення кваліфікації надає Державна служба зайнятості.

«Зараз в структурі служби повноцінно діють 8 таких центрів професійно-технічної освіти. Навчання проводиться за 95 ліцензованими робітничими професіями та 365 освітніми програмами підвищення кваліфікації. Також діють ваучери на суму до 30 280 гривень. Власне отримати його може людина, яка вже має освіту за рівнем «Бакалавр». Ось тут і полягає проблема, про яку говорять представники громадського сектору, які плідно комунікують із нашими ветеранами. Трапляються випадки, коли людина не має вищої освіти, а тому не може скористатися послугою». – зазначила Перший заступник Начальника ОВА.

Також посадовиця додала, що ще одна можливість від Держслужби зайнятості – це гранти на започаткування власної справи.

Держава надає до півмільйона гривень для старту ветеранського бізнесу.

Однак, відгуки ветеранів свідчать, що вони часто мають недостатньо досвіду та вмінь у написанні бізнес-планів або заповненні грантових заявок, що іноді демотивує їх.

Під час круглого столу була запропонована ідея від представників бізнесу щодо створення консалтингової підтримки ветеранів у різних сферах підприємництва, таких як аграрний чи технологічний.

Цю ідею планують розвивати, ініціюючи зустрічі, щоб обмінятися думками та ресурсами для подальшої роботи.

Відбулися важливі обговорення, під час яких зазначили, що навіть після завершення військової кар’єри ветерани бажають працювати в галузях, які сприяють укріпленню Збройних Сил. Це підтверджують результати опитувань, проведених громадськими організаціями.

Попередня публікаціяВступ до Вінницького технічного ліцею відбуватиметься з 7 класу
Наступна публікаціяВінницька область: Результати реалізації Закону “Про медіа”