Навіть за умов постійних обстрілів та бомбардувань російськими військами української інфраструктури, включаючи лікарні, амбулаторії, пологові будинки, поліклініки тощо, процес відновлення триває вже з перших місяців повномасштабної війни.
Протягом понад 25 місяців у різних областях України було повністю або частково відновлено 871 об’єкт медичних закладів. Це означає, що 513 об’єктів було відновлено повністю, а 358 — частково. Найбільше відновлення було проведено в Миколаївській, Дніпропетровській, Київській, Харківській та Чернігівській областях.
Одним із пріоритетів для держави є відновлення медичної інфраструктури з метою забезпечення безперешкодного доступу кожного пацієнта до якісної та необхідної медичної допомоги. Навіть у зоні постійних атак з боку російських сил, МОЗ разом із партнерами продовжує працювати над відновленням української медичної інфраструктури, щоб наші медики змогли працювати та надавати медичну допомогу населенню в цей складний час.
Також важливо зазначити, що протягом цього часу ворог пошкодив 1554 об’єкти медичних закладів, а 205 об’єктів було повністю зруйновано (відновленню не підлягають). Найбільше пошкоджень отримали медичні заклади в Харківській, Донецькій, Дніпропетровській, Миколаївській, Херсонській, Запорізькій, Київській та Чернігівській областях. Щодо ступеня руйнування медичних закладів на тимчасово окупованих територіях наразі немає повної інформації.
Крім цього, російська армія знищила 260 автомобілів швидкої медичної допомоги, пошкодила 150 і захопила ще 125. Нещодавно в Харківській області було відновлено підрозділи медичного закладу, який постраждав на початку повномасштабної війни.