У Вінниці організували майстер-клас з ораторського мистецтва

У переддень Всесвітнього дня поезії, 19 березня, у Вінниці відбувся майстер-клас з ораторського мистецтва, який організувала тренерка Ольга Сольвар. Цю подію відвідали учасники патріотичного проєкту “#Мелодія_українського_слова”.

“Три тижні тому департамент соціальної політики міської ради запустив патріотичний проєкт “#Мелодіяукраїнськогослова”. Цю ініціативу реалізував наш волонтерський загін, утворений з ініціативних молодих людей, що діє на базі департаменту. Ми вдячні багатьом людям, які взяли участь у заході. Це знову підтверджує, наскільки наша нація творча, патріотична та свідома”, — зазначила директорка департаменту соціальної політики ВМР Валентина Войткова.

Протягом кількох тижнів всі охочі мали можливість приєднатися до проєкту “#Мелодія_українського_слова”. Для цього потрібно було зареєструватися та опублікувати на своїй сторінці у Facebook патріотичний вірш або есе власного авторства. Для 17 учасників, які виконали умови, був проведений безкоштовний майстер-клас ораторського мистецтва. У загальному проєкті взяли участь 20 творчих мешканців громади.

“Війна докорінно змінила життя українців. Але наша сила полягає в тому, що ми вміємо посміхатися, радіти життю навіть у складних обставинах. Те, що об’єднує нас — це любов до нашої землі, рідного слова, а також безмежна вдячність, шана і повага нашим захисникам і захисницям. Саме тому виконавчі органи міської ради, зокрема департамент соціальної політики, підтримують ініціативи, спрямовані на патріотичне виховання та усвідомлення національної ідентичності. Сьогодні ми провели такий захід”, — поділилася заступниця начальника відділу ветеранської політики та організаційного забезпечення департаменту соціальної політики ВМР та організаторка заходу Оксана Павлюк.

Майстер-клас провела тренерка з ораторського мистецтва Ольга Сольвар, яка розробила власний курс з риторики. Під час майстер-класу вона ділиться способами подолання страху перед публічним виступом, розкриває прийоми утримання уваги аудиторії, обговорює мотивацію спікера та методи збереження чіткості думки та уваги під час промови.

“Я вважаю, що кожна людина має, що сказати цьому світу. Головне — це правильно “запакувати” цей повідомлення. І моя місія – допомогти людині розкрити свою думку і якнайкраще її передати. Я переконана, що красномовство – це не вроджений дар, а набута навичка. Слово — це сила, це зброя, і той, хто вміє його якісно використовувати, керує подіями”, — підкреслює Ольга Сольвар.

Наймолодша учасниця тренінгу — 12-річна Кіра Музика, член волонтерського загону департаменту соціальної політики.

“У складі волонтерського загону я вже плела маскувальні сітки та ліпила вареники, які передали на фронт. З нагоди Дня поезії я вирішила також взяти участь у проєкті “Мелодія українського слова”. Я написала вірш і опублікувала його на Facebook. Основна ідея твору — це моє пишання своєю українською національністю”, — ділиться Кіра.

Надалі учасники проєкту матимуть змогу виступити зі своїми творами на благодійному заході на підтримку ЗСУ.

Попередня публікація5 порад, щоб зберегти здоров’я ротової порожнини
Наступна публікаціяХто віддав в 90-х українські літаки та ракети росії