У школі №5 у Вінниці виготовили меблі з паперових лотків для яєць, ініціативу виявили учні, батьки та вчителі закладу. Протягом місяця вони втілювали її у життя. Вчителька початкової школи Вікторія Лисюк поділилася цією інформацією з Суспільним.
Меблі були створені в межах всенародного проєкту “Інженерний тиждень”, що тривав з 15 січня по 11 лютого. Одну з шести запропонованих тем — виготовлення меблів із картону для облаштування укриття — обрали для себе учасники проєкту.
У сучасному укритті школи тепер можна знайти стільці, столи, крісла, диван та ліжко, виготовлені з паперових лотків для яєць. Вони також використовувалися для створення пазлів та декору на стінах.
“Ідею підказали діти. Чому б нам не зробити меблі? І дійсно у переліку завдань були проєкти меблів. Потім подумали, з яких матеріалів краще зробити. Картон він і є картон, хоча і перероблений”, — розповіла вчителька початкової школи Вікторія Лисюк.
За допомогою цих меблів облаштували ігрову кімнату для дітей, щоб вони могли відчувати себе комфортно і затишно, як удома.
“Спочатку планували створити прості стільчики, але потім зрозуміли, що можемо розширити наші можливості, оскільки матеріалу у нас було досить. Діти були зацікавлені і почали допомагати, хоча, звичайно, ми контролювали процес. Ми розпочали зі створення основи і потім зрозуміли, що можемо їх комбінувати. Зробили спочатку крісло, потім друге, а згодом і диван. Пізніше виникла ідея створити навіть ліжко”, — пояснила Лисюк.
“Лежати на ньому не дуже зручно, але якщо лягти на гусака, то буде краще”, — сказав учень третього класу Дмитро Кацевич.
Реалізація ідеї зайняла цілий місяць. За словами Лисюк, такі меблі можуть витримати вагу дорослої людини.
“Спочатку я була здивована, коли побачила це. Я подумала, як ми будемо використовувати ці меблі”, — сказала учениця третього класу Злата Лендя.
Також з паперових лотків було створено будиночок для усамітнення, проте через популярність серед дітей він швидко розірвався, додала вчителька початкової школи.
Така ігрова кімната допомагає молодшим учням не так гостро реагувати на сигнали повітряної тривоги й, отже, менше стресувати, перебуваючи в укритті.