Україна розглядає збільшення виплат до 300 тисяч гривень за народження дитини

Верховна Рада прийняла рішення щодо проблеми низького рівня народжуваності в країні, зокрема шляхом розгляду законопроєкту №11072, спрямованого на підвищення допомоги при народженні дитини.

Згідно з цим законопроєктом, розмір допомоги при народженні дитини планується збільшити з 41 280 гривень до 384 500 гривень. Цю ініціативу підтримали автори у своїй пояснювальній записці від 11 березня 2024 року.

За словами ініціаторів, в Україні за останні роки спостерігається тривале зменшення кількості народжень. Загалом за останні десять років народжуваність в країні скоротилася на 40%. Однією з основних причин цього зниження залишається недостатньо високий рівень допомоги при народженні дитини, а також військові конфлікти на території України через збройну агресію росії.

Депутати пропонують прив’язати розмір допомоги при народженні дитини до розміру прожиткового мінімуму на час народження дитини.

Якщо законопроєкт буде прийнятий, розмір допомоги при народженні буде наступним:

  • Для першої дитини держава надасть допомогу у розмірі 384 500 гривень.
  • У разі народження другої дитини, розмір допомоги складатиме 256, 3 тис. грн.
  • На кожну наступну дитину запропонований розмір допомоги становитиме 128 200 гривень.

На сьогодні розмір державної допомоги при народженні (або усиновленні) дитини складає 41 280 гривень, і ця сума не переглядалася протягом десяти років, зазнаючи майже вдвічі знецінення відносно долара.

Попередня публікаціяВінничан запрошують на психологічний тімбілдінг з ветеранами
Наступна публікаціяУ Вінниці планують перейменувати кілька вулиць, скверів, провулків