На Вінниччині в Могилів-Подільському технологічно-економічному фаховому коледжі відбувся «День відкритих дверей». Майбутнім абітурієнтам презентували успішні проекти коледжу, розповіли про перспективи здобуття професій. А команди переможців грантового конкурсу «Оптимальна модель організації аграрного виробництва» отримали сертифікати на 40 тисяч гривень та розповіли про свої проекти.
На заході президент Вінницького національного аграрного університету, вчений у галузі аграрної економіки, доктор економічних наук, професор, академік НААНУ Григорій Калетник, познайомив майбутніх студентів з керівниками великої родини аграрних коледжів Вінниччини.
За словами Григорія Калетника, наполегливе навчання, прагнення вдосконалюватись та розвиватись дає студентам великий поштовх у майбутній професії. А навчальне середовище забезпечує можливість отримувати заохочування для заповзятих — це цікаві проекти, гранти й міжнародне стажування.
«Мотивація до будь-яких досліджень, до будь-яких розробок, до будь-якої перемоги — мотивація це завжди основа. Людина має бути вмотивована, а тим паче молода людина, яка має талант. Якщо його не мотивувати це дуже погано і стримує досягнення кожного і в цілому України», – каже Григорій Калетник.
Талановиті команди студентів зі сцени презентували проекти, які перемогли у грантовому конкурсі «Оптимальна модель організації аграрного виробництва» організованого ГО «Ми- Вінничани» за підтримки БФ «МХП-Громаді».
«Власне ідея проведення конкурсу серед студентів аграрних “вишів” виникла під час однієї дискусії. Це було обговорення питання з аграріями на предмет впровадження нових технологій. Ми говорили, про точне землеробство, про органічне землеробство, про нову систему організації в галузі тваринництва. І виникла ідея власне провести такий конкурс, щоб мотивувати команди», – розповів голова громадського об’єднання «Ми-Вінничани» Валерій Коровій.
Громадське об’єднання «Ми-Вінничани» спільно з БФ «МХП-Громаді» постійно впроваджують мотиваційні грантові конкурси для студентів, зазначає Голова Наглядової Ради Благодійного Фонду “МХП-Громаді” Юрій Мельник. Так протягом минулого року були проведені конкурси для студентів економістів та для майбутніх журналістів. Також багато молоді взяли участь у конкурсі «Професійне зростання».
«Ми переслідуємо комплексну мету. Показати молоді, що нею цікавиться бізнес, в якій би сфері ти не навчався і в якій би сфері ти не працював. Їм дають шанс, їм дають можливість реалізувати свій потенціал, реалізувати свої здібності, які вони отримали в процесі освіти, які вони отримали як громадяни України», – каже Юрій Мельник.
Як розповідає Юрій Мельник, на конкурс подалися 18 проектів і всі вони були цікаві. Серед них обрали шість найкращих. Хоча за умовами конкурсу мало бути п’ять переможців, ще один з проектів отримав спеціальну стипендію.
«Ми зрозуміли, що підтримали всі ті команди, які зробили дійсно найкращий продукт. Відзначили їх і я думаю, що це тільки початок. Тому що, як на мене, можна удосконалювати або змінювати дещо тематику з одного боку, а з іншого боку можна спеціалізувати, наприклад по факультетах», – додав Юрій Мельник.
Дійсно велику роботу виконали команди студенті, представивши на конкурс цілком робочі моделі у своїх проектах:
- Multifunction AGROHUB (Могилів-Подільський технолого-економічний фаховий коледж Вінницького національного аграрного університету)
- Розробка висівної системи для прихованого диференціаційного внесення мінеральних добрив (Інженерно-технологічний факультет Вінницького національного аграрного університету)
- Екоінноваційна модель технології вирощування, зберігання і перероблення сої (Навчально-науковий інститут агротехнологій та природокористування факультет екології, лісового та садово-паркового господарства Вінницького національного аграрного університету)
- Розробка моделі диверсифікації аграрного бізнесу на основі циркулярної економіки (Факультет менеджменту та права Вінницького національного аграрного університету)
- AgroMeteoLab: від прогнозування до економічного зростання (Ладижинський фаховий коледж Вінницького національного аграрного бізнесу)
- Обприскувач ягідних культур (Чернятинський фаховий коледж Вінницького національного аграрного бізнесу)
«Я вважаю, що це дуже цікаво та душевно, особливо можливість поспілкуватись з більш професійними колегами, перейняти їх досвід. Вони для нас працівників аграрного сектору є провідниками, до яких потрібно дослухатись для того, щоб розвиватися. Адже майбутнє України все ж таки за агропромисловістю. Ми повинні її розвивати для того, щоб не тільки продавати зерно, а щоб наша продукція була на світовому ринку на рівні їхніх власних компаній.
Сподіваюсь, що це не останнє моє завдання, не остання презентація яку я робив. Буду і далі брати участь в подібних проектах і розвиватись, як професіонал», – розповів журналістам, студент Чернятинського фахового коледжу, Данило Семенюк.