Історія колишнього маєтку капітана Четкова за проектом Артинова

На сторінці Visit Vinnytsia поділилися черговою історією ще одного творіння Григорія Артинова. Це двоповерховий біло-блакитний будинок на вулиці Сковороди, 11.

Ця будівля в стилі раціонального модерну, який характеризується використанням декоративних якостей цегляного мурування. Початково особняк був споруджений з симетричним розташуванням головного фасаду. Під час будівництва був доданий додатковий об’єм для розташування другого сходового приміщення. Основні елементи симетрії головного фасаду з двома ризалітами, які розпочинаються з другого поверху, і головним входом по центру, замість козирка на другому поверсі є балкон. Цікавим додатком є аттик з фігурним завершенням на бокових ризалітах, що нагадує за формою “тризуб”, що є досить поширеним елементом, інтерпретації якого можна знайти в творчості архітектора Г. Артинова.

Головний фасад будівлі облицьований силікатною цеглою двох кольорів. Центральна вісь підкріплена балконом, а його металеві ажурні бильця та декоративні парапети роблять фасад вишуканим. Рік будівництва й авторство підтверджуються монограмою на парапеті.

Сто років тому у цій будівлі розміщувалася дитяча бібліотека, а в повоєнні роки вона служила жіночою консультацією пологового будинку №1, розташованого навпроти, у колишньому маєтку капітана Четкова. Але це цілком інша історія, яку ми обов’язково розповімо вам з часом.

Перед реконструкцією вже аварійної будівлі, провели роботи поетапно. Спочатку зайнялися фасадом, підсиленням даху та перекриттями всередині, а також заміною всіх комунікацій. Це сталося у 2015 році, коли міська влада у партнерстві з Міжнародним благодійним фондом “Сід Форум Україна” та з підтримкою МЗС Королівства Норвегія дала дозвіл Центру підтримки інновацій та підприємництва “iHUB – Вінниця” на використання другого поверху особняка артинівської епохи.

У 2018 році, після широкомасштабних трансформацій на першому поверсі, в цих приміщеннях розпочав свою роботу NGO-хаб, який сьогодні відомий місцевим мешканцям та представникам громадського сектору інших міст України як простір взаємодії HUB Місто змістів.

Щодо внутрішнього приміщення, лише гарні мармурові сходи на другому поверсі нагадують про бурхливі події початку ХХ століття. Цікаво, що саме вони могли б побачити — ви можете здогадатися?

Попередня публікаціяВ оновленому Центрі мікрохірургії ока безкоштовно надаватимуть послуги учасникам війни
Наступна публікаціяУ вінницькому ліцеї №18 відкрили оновлену бібілотеку