Вінницькі лікарі виконали складну кардіохірургічну операцію діставши металевий уламок з серця пацієнта

  Металевий уламок пошкодив легеню та серце. Пацієнт отримав проникаючу травму правої половини грудної клітки з пошкодженням правої легені та правих відділів серця. У Вінницькій обласній клінічній лікарні імені М. І. Пирогова після дообстеження виявлене стороннє тіло – металевий уламок в серці, який міг щомиті викликати грізні ускладнення. Аби врятувати життя пацієнта необхідно було негайно видалити уламок з серця.

  Про це розповіли на сторінці лікарні ім. Пирогова.

  19 січня командою кардіохірургів ВОКЛ ім. М.І.Пирогова на чолі з Сергійчуком О.Л. сумісною з кардіохірургом з Національного інституту серцево-судинної хірургії ім. М.М.Амосова Руденко С.А. успішно виконано багатогодинну, надзвичайно складну кардіохірургічну операцію – видалення металевого уламка з серця.

  Особливість операції в тому, що виконували її сучасним малотравматичним методом – шляхом бічної мікроторакотомії – через невеликий, порівняно з класичним доступом, розріз грудної клітки.

  Операція проводилася на працюючому серці пацієнта без зупинки кровообігу, тоді як зазвичай подібні оперативні втручання проводяться на штучному кровообігу та з зупинкою серця.

  Використання малоінвазивного методу мікроторакотомії при наданні хірургічної допомоги пацієнту з пораненням серця дозволило зменшити об’єм хірургічної травми, зменшити період післяопераційної реабілітації, що відповідає сучасним світовим стандартам надання медичної допомоги.

  Провівши складну високотехнологічну операцію на працюючому серці, кардіохірургам вдалося успішно видалити металевий уламок з серця. Наразі пацієнт почувається добре, проходить післяопераційну реабілітацію.

  Попередня публікаціяНа Вінниччині працює гаряча лінія з питань соцзахисту для ВПО та родин військових
  Наступна публікаціяВ Мінсоцполітики повідомили про зміни в отримані соціальної допомоги для ВПО