Лікар розказала, чи насправді мандарини корисні для дітей

  Популярність мандаринів серед дітей викликає питання про їхню користь та безпеку. 

  Педіатр Дарина Власенко дала відповіді на ці питання в своєму Instagram-акаунті

  У якому віці можна давати мандарини дітям

  Введення мандаринів до раціону дітей рекомендується приблизно в 9 місяців віку, коли формується щипцеподібна хватка. Оскільки мандарини можуть становити ризик задухи, важливо нарізати їх на невеликі шматочки, що ускладнює їх взяття маленькими дітьми. Варто зауважити, що хоча деякі сорти мандаринів гібридизовані і не містять кісточок, на ринку все ще представлені види з наявністю насіння. Перед подачею слід обов’язково видаляти насіння для безпеки.

  Чи корисні мандарини для немовлят?

  Мандарини містять значну кількість вітаміну C, що зміцнює імунну систему дитини і сприяє кращому усвоєнню заліза з рослинних продуктів, таких як квасоля, сочевиця, горіхи та насіння. Крім того, у мандаринах присутні вітаміни групи B, включаючи фолієву кислоту, значна кількість бета-каротину (що перетворюється на вітамін A) і інші корисні рослинні поживні речовини, такі як каротиноїди та феноли. Ці поживні речовини у поєднанні сприяють здоровому росту, розвитку та підтримці зору. Крім того, м’якоть містить клітковину, яка сприяє здоров’ю кишечника. Зазначимо, що мандарини також володіють особливим каротиноїдом під назвою бета-криптоксантин, який проявляє антиоксидантні, протиракові та протизапальні властивості.

  Чи можуть мандарини викликати задуху в немовлят

  Так, наявність частин цитрусових (якщо вони залишаються в оболонці) та насіння може становити ризик задухи для немовлят і дітей. Для зменшення цього ризику рекомендується відрізати м’якоть мандарина від оболонки і подавати шматочки розміром укусу.

  Важливо відзначити, що соковиті фрукти, такі як мандарини, можуть викликати сильний кашель, коли дитина вчиться їх їсти. Це пов’язано з тиском, який виділяє сік з фруктів, що може бути важко для немовлят освоїти.

  Незважаючи на те, що це як правило не є причиною серйозного занепокоєння і вирішується з практикою та часом, слід бути готовими до можливого кашлю та блювоти.

  Важливо відзначити, що мандарини не є поширеним алергеном, і це може бути розглянуто як міф.

  Попередня публікаціяМода 2024: які жіночі сумки будуть на піку моди цього року
  Наступна публікація10-річний Святослав з Вінниччини придбав FPV-дрон для Збройних сил