Як не зловживати солодощами поради лікарів

  Солодощі – це улюблений десерт багатьох людей. Однак надмірне споживання солодкого може призвести до проблем зі здоров’ям, таких як ожиріння та діабет.

  Про те як споживати солодощі помірковано, розповіли в ДУ «Вінницький обласному центрі контролю та профілактики хвороб».

  Стежте за збалансованим підходом до здорового харчування.

  Важливо усвідомити, що здорове харчування повинно стати не просто дієтою, але й вашим способом життя. Створіть свою власну модель харчування та приділяйте їй постійну увагу. Короткочасні “дієти” не змінюють ваших харчових звичок і метаболічних процесів, а після їх завершення можливе повернення до старого.

  Фокусуйтеся на чотирьох ключових усвідомлених змінах, щоб періодично насолоджуватися десертами та подолати надмірне захоплення солодощами:

  • Зменшуйте розмір порцій. Якщо ваша тарілка нагадує ресторанну, залиште дві третини або половину. Замініть посуд на аналогічний меншого розміру.
  • Покладайте акцент на рослинну їжу, багату на харчові волокна. Вони насичують, не додаючи зайвих калорій.
  • Їжте повільніше для тривалішого насичення та запізненого голоду. Пам’ятайте про відчуття насичення.
  • Додайте фізичної активності, користуючись крокоміром. Багато експертів рекомендують 10 000 кроків щодня.

  Якщо ви випадково перестрибнули свої плани і з’їли щось, що планували уникнути, не переймайтеся. Просто почніть знову. Пробачте себе, продовжуйте працювати над покращенням свого харчування.

  Не забувайте, що відповідно до рекомендацій ВООЗ, дорослі повинні обмежувати споживання доданого цукру до 50 г на день, а ще краще – менш як 25 г на день. Дітям до трьох років краще уникати доданого цукру, а після трьох – не перевищувати 25 г на добу.

  Попередня публікаціяСирна запіканка на манці — смачна і корисна страва для вінничанок
  Наступна публікаціяВінничан та гостей міста запрошують на Екскурсійний проєкт «ВІННИЦЯ – ПОДОРОЖ У ЧАСІ»