Що таке система раннього втручання і чому роблять неонатальний скринінг немовлятам

система раннього втручання
система раннього втручання

В Україні впроваджується система раннього втручання, спрямована на виявлення та запобігання порушенням розвитку у дітей, а також поліпшення якості життя всієї сім’ї у випадках, коли неможливо досягти повного здоров’я малюка. Про це повідомляють у Мінохорони здоров’я України.

Система раннього втручання охоплює комплекс діагностичних, лікувальних та реабілітаційних заходів, таких як раннє обстеження дитини спеціалізованим колективом фахівців, включаючи:

  • система раннього втручання
    система раннього втручання

    реабілітолога,

  • дитячого психолога,
  • педагога-дефектолога,
  • логопеда,
  • за необхідності, інших спеціалістів.
  • Також проводиться робота з ранньої реабілітації дитини та підтримки сім’ї.

Медзаклади вже активно впроваджують перші етапи виявлення захворювань на ранньому етапі. Крім того, в Україні успішно діє розширений неонатальний скринінг, який включає дослідження на 21 рідкісне генетичне захворювання та проводиться для всіх немовлят у перші 48-72 години життя.

Неонатальний скринінг дозволяє виявляти наявність спадкових та вроджених патологій перед появою клінічних проявів. Протягом 2023 року було проведено понад 154 тис. таких обстежень.

Система раннього втручання буде впроваджуватися серед медичних послуг за пакетами Програми медичних гарантій, зокрема, «Первинна медична допомога», «Медична реабілітація немовлят, які народилися передчасно та/або хворими протягом перших 3 років життя», та «Неонатальний скринінг».

Попередня публікаціяЮні жмеринські греко-римські борці посіли призові місця на всеукраїнському турнірі
Наступна публікаціяДе сьогодні ремонтують комунальні мережі у Вінниці