Різдво, одне з найвеличніших свят, завжди сприймається з нетерпінням як дорослими, так і дітьми, адже воно асоціюється з багатьма традиціями. Понад місяць триває різдвяний пост, під час якого віряни відмовляються від гулянь, м’ясних страв і спиртних напоїв. Однак на Різдво Христове всі обмеження з харчування знімаються, дозволяючи насолоджуватися різноманіттям їжі, включаючи не лише рибу, а й м’ясо та інші продукти.
Через тривалий різдвяний піст організм людини втрачає здатність ефективно перетравлювати білки тваринного походження. Однак позитивний момент полягає в тому, що цей період переноситься легше, оскільки відбувається після завершення сезону свіжих овочів і фруктів, коли організм ще не втратив накопичені вітаміни.
Лікар-гастроентеролог рекомендує тим, хто дотримувався посту, починати вживати їжу невеликими порціями, але не рідше, ніж чотири рази на день. Це допомагає уникнути переїдання.
Організм під час посту адаптується до перетравлення рослинної їжі, тому перехід до білків тваринного походження, зокрема м’яса, може бути для шлунку стресом. Лікар рекомендує споживати перші дні після посту несмажене, а варене, тушковане чи запечене м’ясо.
З перших або других днів після посту до раціону варто введення кисломолочні продукти, такі як кефір, ряжанка і йогурт. Кефір на ніч є корисним для кишківника. Далі поступово можна включати в раціон незбиране молоко, масло, сир та вершки.
Не слід забувати і про рослинну їжу, яку організм вже призвичаїв до часу посту. Вживання клітковини корисне протягом усього року. Тому важливо збагачувати раціон овочами та крупами, особливо, якщо у вас не зовсім здоровий шлунково-кишковий тракт.
Збільшення споживання рідини, включаючи мінеральну воду, соки, чай і домашні компоти, також важливо. Слід уникати газованих напоїв і пам’ятати, що надмір соків може призвести до підвищення кислотності у шлунку та загострення хронічних хвороб травного тракту. Також корисно випивати свіжо зготовані натуральні соки, але і тут варто дотримуватися міри.
Під час вживання спиртних напоїв особлива обережність в край потрібна, оскільки отруєння алкоголем є однією з провідних причин госпіталізації у святкові дні. Спиртне варто вживати тільки разом з їжею, а надмірного споживання слід уникати.
Під час застілля, як профілактичний захід, рекомендується приймати сорбенти, такі як ентеросгель та активоване вугілля.