Відбулося засідання журі, яке визначило лауреатів щорічної премії Вінницької обласної Ради імені Миколи Леонтовича. Заснована ця премія з метою заохочення професійних композиторів, хорових колективів професійних, студентських та аматорських мистецтвознавців та дослідників творчості видатного українського композитора Миколи Леонтовича, який мав глибокі зв’язки з Вінниччиною.
Про це повідомив сайт Новини Вінниці.
У рішенні облради зазначено, що учасники конкурсу мають широкий географічний спектр, представляючи майже всю Україну.
Голова журі, Ігор Івасюк, висловив думку, що має сенс звертатися до Міністерства культури щодо надання премії Вінницької обласної Ради імені Миколи Леонтовича статусу Всеукраїнської.
У цьому році претендували на нагороду 10 учасників у семи різних номінаціях, і всі вони отримали оцінку від журі. Лауреатами стали:
Леся Дичко (м. Київ) в номінації “Професійні композитори”. Вона є композитором, педагогом і громадською діячкою, заслуженим діячем мистецтв, народною артисткою України, лауреатом Національної премії України імені Тараса Шевченка, кавалером орденів святого Володимира III ступеня і Княгині Ольги, лауреатом мистецької премії “Київ” ім. Артемія Веделя.
Леся Дичко є однією з провідних хорових композиторів в Україні, її твори широко визнані як в Україні, так і за її межами, представлені на численних міжнародних подіях та виставках мистецтв.
Художній колектив “Муніципальна академічна чоловіча хорова капела Ревуцького”, який є комунальним закладом “Концертний заклад культури”, визначається як винятковий хоровий ансамбль з національним визнанням.
Заснований у 1969 році, цей колектив єдиний в Україні професійний академічний чоловічий хор, у якому об’єднано 40 талановитих співаків. В їхньому репертуарі ви знайдете перлини хорової світової класики, вітчизняного фольклору, духовної спадщини та сучасних композиторських творів.
“Світич”, молодіжний хор Ніжинського державного університету імені Миколи Гоголя, також заслуговує на увагу. Створений у 1993 році, цей хор виявився прихильником творчості М. Леонтовича, популяризуючи її протягом усього свого існування. Здобувачі премій та лауреати різних музичних конкурсів та премій, “Світич” виступає на численних концертах та заходах.
Хоровий колектив Вінницького фахового коледжу мистецтв, якого очолює Ольга Бабошина, варто відзначити за його багаторічну історію та успішні виступи на різних сценах України та закордоном.
Участь у проекті “Щедрик – мелодія Вінниччини” та встановлення рекорду України з наймасовішого виконання “Щедрика” стали лише однією із багатьох досягнень колективу.
Дитячий народний художній колектив “Співочі пташки” КЗ “Харківський обласний Палац дитячої та юнацької творчості”, заснований у 1965 році та під керівництвом Юлії Іванової, визначається як видатний дитячий хор, який неодноразово представляв Україну на гастролях в Європі. Їх репертуар налічує класичну та духовну музику, обробки творів Леонтовича, обробки народних пісень та сучасні хорові композиції.
Протягом 2020-2022 років колектив активно розвивався, створюючи онлайн-проєкти, зокрема, обробки української народної пісні “Туман яром” та “Молитва за Україну” М. Лисенка.
Аматорський хоровий колектив “Камерний хор ім. О.Петросяна” Національного технічного університету “Харківський політехнічний інститут”, під керівництвом Руслани Сидорової, існує з 50-х років. У їхньому репертуарі представлені світські, духовні та народні пісні, а також обробки класичних творів та композиції сучасних авторів. Хор, який складається переважно з людей із технічною, а не музичною освітою, активно брав участь у конкурсах та проєктах у 2022-2023 роках, сприяючи популяризації творчості М.Д. Леонтовича.
Лариса Семенко, завідувачка відділу новітньої історії Вінницького обласного краєзнавчого музею, є дослідником творчості Миколи Леонтовича та авторкою книги “Їх поєднала пісня Леонтовича”. У виданні вперше опубліковано “Щоденник” Гната Яструбецького, першого дослідника творчості Миколи Леонтовича, який детально описує розслідування вбивства композитора.
Книга також містить цінні документи та раніше невідомі сторінки життєпису Миколи Леонтовича, розкриваючи подробиці його життя в Києві та на Поділлі. Видання підготовлено на основі матеріалів українських і закордонних архівів, приватних бібліотек та української преси початку XX століття.