На Вінниччині в селах Павлівка та Василівка оголошено карантин через сказ

збільшення випадків сказу
збільшення випадків сказу

У громаді Іллінецької на Вінниччині було оголошено карантин у селах Василівка та Павлівка через випадки сказу серед тварин. Обидва випадки пов’язані з котами, які були переносниками хвороби. У селі Василівка кіт, який приблукав до обійстя, заразився та проявив агресивність, наносячи подряпини та кусаючи власників двору. Після кількох днів тварина загинула, і матеріал з неї був відправлений на лабораторне дослідження. Результати підтвердили сказ. Також був виявлений інший випадок сказу у домашнього кота в селі Павлівка.

Згідно з епізоотичним розслідуванням, ідентифіковано дві контактні особи, які мали стик із зараженим котом, і їх направили на вимушене щеплення проти сказу в міську лікарню.

З метою запобігання поширенню хвороби спеціалісти ветеринарної медицини проводитимуть профілактичні щеплення собак та котів проти сказу на території міста Іллінці 12-13 грудня 2023 року. Процедура щеплення є безкоштовною, але вартість послуг за тарифами складатиме 11,76 грн за щеплення на одну голову, без включення вартості шприца.

Жителів просять звертатися за додатковою інформацією до Іллінецького відділу Вінницької районної державної лікарні ветеринарної медицини за номером 04345-2-12-57.

Попередня публікаціяВінницькі фермери можуть отримати компенсації за висаджені культури
Наступна публікаціяМогилів-Подільський прикордонний загін запрошує на військову службу за контрактом