У першій вінницькій бібліотеці вперше стартували безкоштовні курси з жестової мови, спрямовані на зроблення закладу більш доступним для людей із вадами слуху.
Про це повідомила Лідія Гнатенко, працівниця бібліотеки, яка поділилася метою і значущістю проєкту.
“Не тільки в бібліотеці, а й в інших громадських місцях і на вулиці можна зустріти людей з вадами слуху. Хочеться їх не тільки зрозуміти, а й допомогти. Ось для цього і виник такий проєкт,” – розповіла Лідія Гнатенко.
Першими учасниками тренінгів стали підопічні ГО “Паросток”. Протягом години їх навчали дактильної абетки та базовим жестам. Оксана Щербацька, соціальна працівниця, прийшла із підопічною Настею Савицькою, яка має вади слуху, щоб спростити взаєморозуміння.
“Такі прості питання, як ‘Як у тебе справи?’, ‘Де ти була?’, ‘Як провела свої вихідні?’, ‘Час вже йти додому’ – ми не можемо їй це пояснити, тому нас і наших вихованців зацікавили ці курси. Дівчинка просто не очікувала, що в нашій громадській організації, де всі діти чуючі, для неї зроблять такі курси. Вона дуже задоволена, що ми з нею йдемо на контакт і самі вчимося, щоб їй було легше з нами спілкуватися,” – відзначила Оксана Щербацька.
Світлана Заборовська викладала дактильну абетку та базові жести. Вона акцентувала на побутових жестах та навчала слухачів, як ефективно спілкуватися у повсякденному житті.
“Ми провели такий невеличкий блок допомоги. Дізналися, як буде лікар, болить, частини тіла, де болить. Розповіла, як допомогти людині на вулиці, коли їй стало зле. Спочатку те, що стосується їхніх особистих питань: ‘Як твої справи?’, ‘Що ти будеш сьогодні робити?’, ‘Що ти любиш читати?’, ‘Чи ти любиш вишивати?’. Це такі питальні жести. А вже потім ми будемо свою лексику розширювати, щоб вони потім з нею спілкувалися,” – розповіла Світлана Заборовська.
Безкоштовні курси з жестової мови відкриті для всіх бажаючих і проходять щоп’ятниці з 11:00 до 12:00. Програма триватиме до кінця року, надаючи учасникам можливість вивчити основи жестової мови та полегшити спілкування з людьми із вадами слуху.