Home Новини Дієтологи розповіли, що буде з організмом, якщо постійно переїдати

Дієтологи розповіли, що буде з організмом, якщо постійно переїдати

0
Дієтологи розповіли, що буде з організмом, якщо постійно переїдати
переїдання

Дієтологи закликають не звинувачувати себе за переїдання, наголошуючи, що це явище трапляється в багатьох. Однак, як зазначають фахівці, важке відчуття переїдання може суттєво вплинути на здоров’я.

Про це пише Aarg.org.

Переїдання часто пов’язують зі святами, коли на столі з’являються страви, відмінні від повсякденних, що, як стверджують психологи та експерти з розладів харчової поведінки, може стати причиною переїдання.

Психологиня та фахівчиня з розладів харчової поведінки Кейт Крейген зазначає, що радість і святкування, а також стрес, можуть стати тригерами переїдання. Своєю чергою, регулярне переїдання може призвести до порушень харчової поведінки та зайвої ваги, збільшуючи ризик захворювань серця, інсульту, діабету другого типу, проблем із диханням, різних видів раку і навіть передчасної смерті.

Але які зміни відбуваються в організмі в короткостроковій перспективі, коли людина переїдає?

Експерти виділяють шість основних речей:

* Розширення шлунка і тиск на органи. Шлунок, подібно до повітряної кулі, розширюється під час вживання їжі, і регулярне переїдання може призвести до його постійного розтягування, спричиняючи неприємне відчуття.

* Прискорення метаболізму. Тимчасове прискорення метаболізму після рясного прийому їжі відбувається для полегшення її перетравлення. Це може викликати відчуття жару, пітливості або запаморочення.

* Збільшення навантаження на серце. Серце починає битися сильніше, направляючи додаткову кров до травної системи, що може спричинити втому.

* Відчуття втоми та млявості. Організм виділяє додаткові ферменти та гормони після їжі, що може сприяти відчуттю втоми протягом кількох годин.

* Різка зміна рівня цукру в крові. Їжа, особливо з високим вмістом цукру та вуглеводів, може спричинити різке підвищення рівня цукру, з подальшим спадом, що може призвести до млявості та втоми.

* Печія та кислотний рефлюкс. Надмірне харчове споживання може спричинити печію та здуття живота, що призводять до неприємного відчуття печіння в грудях.

Хоча більшість людей швидко відновлюються після одного епізоду переїдання, існують рекомендації експертів для полегшення дискомфорту:

* Не картайте себе. Переїдання – нормальне явище.

* Залишайтеся у вертикальному положенні. Це допоможе природному процесу травлення.

* Легка активність. Прогулянка може допомогти полегшити дискомфорт і стимулювати спалювання зайвих калорій.

* Пити воду. Змішування з рідиною полегшує травлення і запобігає закрепу.

* Продукти з імбиром або м’ятою. Можуть заспокоїти шлунок.

* Прийняття антациду. Допомагає нейтралізувати шлункову кислоту та полегшити печію.