Home Новини На Вінниччині на унікальному кладовищі провели масштабну толоку

На Вінниччині на унікальному кладовищі провели масштабну толоку

0
На Вінниччині на унікальному кладовищі провели масштабну толоку
толока на унікальному цвинтарі

На території Вінниччини, в селі Дзигівка, відбулася вражаюча масштабна толока на унікальному цвинтарі, ініційована командою “Україна Інкогніта” у співпраці з громадською організацією “Ямпільщина туристична” та активним участім місцевих мешканців.

Про це “Україна Інкогніта” повідомила на сторінці у Фейсбуці.

Цей цвинтар розташований у селі Дзигівка, відзначається унікальними старовинними похованнями та сакральною скульптурою, що робить його справжнім музеєм сакрального мистецтва. Однак територія страждала від заростання чагарниками, тому дослідники та волонтери вирішили провести толоку для розчищення цвинтаря та відновлення його первозданної краси.

Роботи з толоки включали в себе видалення чагарників, що заросли стежини цвинтаря, а також прибирання території від сміття та непотрібних елементів. Учасники події відзначають вражаючі деталі цвинтаря та високий рівень майстерності українських різьбярів, які створили це шедевральне місце в минулому.

Голова ГО “Україна Інкогніта” Роман Маленков розповів, що толока допомогла вирішити три глобальні завдання: очищення цвинтарю від чагарів, включення його до Державного Реєстру пам’яток, а також трансформацію об’єкта в культурно-туристичний простір. Він також висловив плани створення цього унікального об’єкта для того, щоб він приваблював туристів і став пам’яткою національного значення.