Home Новини Рекордна участь у вакцинації: понад 5 тисяч вінничан захистили себе від грипу

Рекордна участь у вакцинації: понад 5 тисяч вінничан захистили себе від грипу

0
Рекордна участь у вакцинації: понад 5 тисяч вінничан захистили себе від грипу
від грипу

Майже 5 тисяч громадян у Вінниці вже захистили себе від грипу завдяки участі у муніципальній програмі “Здоров’я вінничан”, яка забезпечує відшкодування 50% вартості вакцини за рахунок бюджетних коштів. Програма є частиною ініціативи “Вінничани важливі”.

Про це повідомляє Вінницька міська рада.

Департамент охорони здоров’я Вінницької міської ради повідомляє, що станом на 14 листопада вже 4935 громадян, включаючи 1064 дітей, скористалися можливістю імунізації за цією програмою. Дітям без батьківського піклування та дітям з інвалідністю надається можливість отримати вакцину безоплатно.

Фахівці департаменту підкреслюють, що ефективність профілактики грипу визнана вакцинацією, яка доступна для всіх, включаючи дорослих та дітей віком від 6 місяців, якщо немає медичних протипоказань.

Медичні працівники радять дітям віком до 9 років, які раніше не отримували щеплення проти грипу, провести дві дози вакцини з інтервалом в один місяць, в той час як для всіх інших достатньо однієї дози.

Рекомендується пріоритетно вакцинуватись від грипу медичним працівникам, вагітним жінкам, особам літнього віку, пацієнтам з хронічними захворюваннями, вчителям, соціальним працівникам та тим, хто працює в місцях масового скупчення людей.

Відзначається, що після вакцинації імунітет формується протягом кількох тижнів, а зараз у Вінницькій міській територіальній громаді застосовується чотирикомпонентна вакцина “Джисі Флю”. Громадянам радять не занепокоюватися через вірогідність захворювання після вакцинації, оскільки це ефективний спосіб захистити себе від важкого перебігу хвороби. Щоб отримати вакцину, слід звернутись до центрів первинної медико-санітарної допомоги міста протягом робочих днів з 09:00 до 17:30.