Home Новини У МОЗ оприлюднили версію спалаху гепатиту А на Вінниччині

У МОЗ оприлюднили версію спалаху гепатиту А на Вінниччині

0
У МОЗ оприлюднили версію спалаху гепатиту А на Вінниччині
ситуація щодо гепатиту А

Головний державний санітарний лікар України Ігор Кузін розкрив можливі причини спалаху гепатиту А на Вінниччині. За його словами, ситуація з захворюваністю на гепатит А в регіоні стабілізується, і за останню добу зареєстровано лише один новий випадок, загалом кількість випадків складає 320, з яких 39 в дітей.

Про це повідомляє Вінницький обласний центр контролю та профілактики хвороб.

Лікар пояснив, що існують кілька можливих варіантів шляхів передачі хвороби, проте Міністерство охорони здоров’я підозрює, що питна вода чи харчові продукти можуть бути причиною спалаху. У своєму інтерв’ю Ігор Кузін вказав, що більшість хворих повідомляли про покупки на місцевому ринку, зокрема, овочі, фрукти та молокопродукти.

“Ми маємо декілька випадків захворювання саме на виробництві, мова йде про кондитерські фабрики і молокозавод. Тому зараз відпрацьовуються паралельно всі сценарії, і ми вже перейшли від тестування об’єктів навколишнього середовища до тестування людей”, – зазначив головний державний санітарний лікар.

Водночас лікар визначив, що важко встановити точну причину того, чому саме Вінницька область стала осередком спалаху гепатиту А. Проводиться епідеміологічне розслідування для визначення можливих шляхів передачі хвороби.