Home Новини У Вінниці молодь запрошують навчитись втілювати соціально важливі проекти з інноваційною програмою Дитячого фонду ООН (ЮНІСЕФ) UPSHIFT

У Вінниці молодь запрошують навчитись втілювати соціально важливі проекти з інноваційною програмою Дитячого фонду ООН (ЮНІСЕФ) UPSHIFT

0
У Вінниці молодь запрошують навчитись втілювати соціально важливі проекти з інноваційною програмою Дитячого фонду ООН (ЮНІСЕФ) UPSHIFT
UPSHIFT

Протягом останніх п’яти років учасники ініціативи UPSHIFT активно реалізують соціально значущі проєкти в Україні. Тепер же ця можливість відкрилася й для мешканців Вінниці.

Про це повідомило Радіо «Місто над Бугом».

Громадська організація “ВільнОсвіта” взяла на себе ініціативу співпраці з глобальною інноваційною програмою Дитячого фонду ООН (ЮНІСЕФ) – UPSHIFT, яка допомагає молодим людям втілювати свої ідеї в життя. Ця програма успішно діє в понад 40 країнах світу.

Голова ГО “ВільнОсвіта” Дар’я Горобець підкреслила, що програма дарує молоді віком від 14 до 24 років унікальну можливість пройти тренінг за методологією Human Centered Design (дизайн, орієнтований на людину), отримати менторську підтримку та ресурси для втілення соціально важливих проєктів. Учасники програми формують команди молодих людей без участі дорослих. Протягом року планується проведення п’яти етапів програми.

UPSHIFT
UPSHIFT

 

“UPSHIFT – це молодіжна програма для підлітків та молоді віком від 14 до 24 років, яка була започаткована Дитячим фондом ООН. Вона успішно діє вже у 40 країнах світу, а в Україні вже понад п’ять років. У Вінницькій області цьогоріч програма розпочне свою реалізацію вперше.

Основна мета – тренувати команди молодих людей в навичках змін, адже вони розв’язують актуальні проблеми своєї громади або школи, пов’язані з екологією, освітою, ментальним здоров’ям, розвитком дітей та молоді, допомогою ВПО та інші. Кожну команду підтримуватимуть ментори-фасилітатори, які допоможуть молодим людям пройти від етапу визначення проблеми до реалізації проєкту”, – пояснила Дар’я Горобець.

Зазначено, що для участі у проєкті достатньо мати бажання розв’язувати конкретну проблему, і готові ідеї не є обов’язковим елементом. Учасники повинні зосередитися на формулюванні проблеми та розгляді її негативних наслідків. Програма UPSHIFT пропонує можливість реалізації власного проєкту, отримання ресурсів для його втілення та виявлення змін в громаді.

Програма UPSHIFT не має за мету конкуренцію між молодіжними проєктами. Основний акцент робиться на сприянні партнерству замість конкуренції, що, за словами організаторів, сприяє більш продуктивному розвитку громадянського суспільства, активної життєвої позиції та загальному змінотворенню.

Загальний час виконання програми становить 3-4 місяці, що охоплює період подачі та розгляду заявок, триденний навчальний буткемп та близько трьох місяців активної роботи над втіленням розробленого проєкту. Більше інформації про програму та можливість подати заявку на участь можна знайти за посиланням.