Home Новини Завтра 8 листопада в Україні відзначають день Михайла 2023 року: нова дата, історія та традиції

Завтра 8 листопада в Україні відзначають день Михайла 2023 року: нова дата, історія та традиції

0
Завтра 8 листопада в Україні відзначають день Михайла 2023 року: нова дата, історія та традиції
Михайлів день

Починаючи з 1 вересня 2023 року, Православна Церква України та Українська Греко-Католицька Церква перейшли на новоюліанський календар. Це призвело до змін у датах багатьох релігійних свят. Тепер, за новим календарем, Михайлів день відзначається 8 листопада (раніше це було 21 листопада). Відповідно до цього змінилися і імена Михайло, які святкують свій день.

Михайлів день: історія

З грецької мови слово “ангел” перекладається як “вісник”. В християнській традиції ангели розглядаються як розумні і добрі істоти, які населяють духовний світ та слугують вісниками Бога. Архангели, у свою чергу, призначені для особливих завдань та повідомляють людям про найважливіші події.

Архангел Михаїл є покровителем людського роду та лідером небесного військового війська. Іменно він скинув з небес усіх падлі духів та виступив як вогняний стовп перед ізраїльтянами, які виходили з Єгипту. Численні згадки про нього вказують на його важливу роль у церковних подіях.

Уперше сатану звільнили від занепалих духів та скинули з небес архангели, серед яких був і Михаїл. Саме він прийшов на допомогу Господньому в справі боротьби проти зла. Сатану визначили Люцифером через його гордість, самовпевненість та злість, що в результаті призвело до його вигнання. Архангел Михаїл досі залишається представником світла і борцем за славу Божу.

День Михайла: традиції

Для вірян це свято вважається важливим, тому будь-яка фізична праця в цей день є забороненою. Замість цього краще відвідати церкву та помолитися за здоров’я рідних. В минулому важливою традицією було надавати благодійну допомогу та підтримку тим, хто цього потребував. Михайлів день вважався вдалим для вирішення сімейних проблем.

Серед традицій була й накривання святкового столу на свято Михайла, на яке запрошували гостей. Згідно з народним віруванням, чим більше гостей прийде, тим процвітатиме рік. Крім того, вірили, що різноманітні страви на столі принесуть задоволення самому архістратигу.

Молитва до Михаїла в часи війни

Святий Архангеле Михаїле, найславетніший князю й полководцю ангельських воінств! Прийди на допомогу тим, кого загрожує темряві сил. Люди були створені за образом Бога, відкуплені життям, смертю і воскресінням Його Сина, і призначені бути храмом Святого Духа.

Ти, святий Михаїле, є Захисником і Покровителем Церкви. Ти проводиш спасених до небесного щастя. Прохай Бога про мир, щоб Він переміг владу сатани – того, хто сіє неспокій і лицемірство, – і не дозволив йому тримати людей в рабстві та шкодити Церкві. Нехай за твоєю допомогою Жінка, облягоджена сонцем, Цариця Ангелів, подолає Антихриста й захистить своїх земних дітей від його підступів. Перший захиснику слави Всевишнього!

Занеси наші молитви до Бога і проси Його про милість. Спотвори сатану і кинь його в пекельну безодню, щоб він більше не міг обманювати народи. Зроби так, щоб ми протягом всього нашого земного життя і вічності віддавали славу лише Богові! Амінь!