Як повідомили в ДУ «Вінницький центр контролю та профілактики хвороб», станом на 18:00 годину 3 листопада, на Вінниччині виявлено 10 нових хворих на гепатит А.

Усього зафіксовано 276 випадків захворювання з них лабораторно підтверджено 243. На стаціонарному лікуванні перебувають 54 пацієнти.

За інформацією Департаменту охорони здоров’я та реабілітації Вінницької обласної військової адміністрації, загалом у Вінницькій області для надання допомоги пацієнтам з інфекційними хворобами відведено 338 ліжок.

Станом на 03.11.2023 року, використано 54 ліжка (21,5%).
В області триває вакцинація від гепатиту А

Також в рамках протидії інфекційним хворобам, на території Вінницької області було проведено вакцинацію проти вірусного гепатиту А для 586 осіб, включаючи 538 медичних працівників та 48 контактних осіб (у тому числі 6 дітей). За даними на 03.11.2023 року, проведено 128 щеплень серед медичних працівників.

гепатит А
гепатит А
Ведеться моніторинг якості води

Фахівці ДУ “Вінницький обласний центр контролю та профілактики хвороб МОЗ України” організували та проводять обстеження всіх випадків захворювання. Також ведеться моніторинг якості питної води.

Протягом періоду з 17 жовтня по 03 листопада 2023 року було взято 331 пробу води для лабораторного аналізу. Серед них, на 03.11.2023, 112 проб відібрано для дослідження методом ПЛР на визначення вірусного гепатиту А, і всі вони відповідають стандартам Державних санітарних норм.

З позиції бактеріологічних досліджень, 115 проб було взято для лабораторних аналізів, і 110 з них було досліджено. У 24 пробах були виявлені невідповідності щодо якості питної води, включаючи 14 водопровідних та 10 криничних джерел.

Також було взято 104 проби для санітарно-хімічних досліджень, і всі вони були досліджено. У 62 пробах були виявлені невідповідності до стандартів.

Здійснюється подальша робота з організації та проведення пробовідбору зразків питної води, а також проведення досліджень. Організовано та проводиться медичне спостереження за контактними особами в домашніх вогнищах, обстежено 66 осіб серед контактних, і в 24 із них виявлено імуноглобуліни M до вірусу гепатиту А.

Фахівці епідеміологи проводять дезінфекцію та обстежують ринки й крамниці

Здійснено заключну дезінфекцію у 17 домашніх вогнищах фахівцями ДУ “Вінницький ОЦКПХ МОЗ”.

Також проведено лабораторне обстеження методом ІФА торгуючих на різних ринках та торгових центрах. Усього обстежено 596 осіб, і в 4 з них були виявлені антитіла до вірусу гепатиту А.

На 03.11.2023 року проведено лабораторне обстеження методом ІФА для 115 торгуючих на ринку “Центральний”, працівників ТМ “Долина Плюс”, працівників відділів готової продукції магазинів “ЕКО Маркет” в ТЦ “Петроцентр” та магазину “Сільпо” в ТЦ “Скай Парк”. Усі результати були негативні.

Для санітарно-вірусологічного дослідження методом ПЛР, зібрано 8 змивів з овочів та фруктів, і вірус гепатиту А не був виявлений.

гепатит А
гепатит А
Попередня публікаціяПечінковий рулет з сиром та морквою
Наступна публікаціяШістсот дев’ятнадцята доба широкомасштабної збройної агресії РФ проти України