Сьогодні ДУ «Вінницький обласний центр контролю та профілактики хвороб» з робочим візитом відвідали представники ВООЗ та ЮНІСЕФ.

Спільно з Валентиною Зайцевою в.о. генерального директора ДУ «Вінницький обласний центр контролю та профілактики хвороб» та фахівцями установи експерти обговорили ситуацію із захворюваністю на гепатит А, а також розглянули шляхи подолання спалаху.

Експерти ВООЗ та ЮНІСЕФ надавали консультаційну підтримку щодо проведення епідрозслідувань, комунікації з населенням у питаннях імунізації, зокрема проти гепатиту А.

Також експерти ВООЗ та ЮНІСЕФ ознайомились з роботою холодового обладнання для зберігання і транспортування вакцин.

Що до статистики захворювання на гепатит А, то за інформацією ДУ «Вінницький обласний центр контролю та профілактики хвороб» станом на 2 листопада – 14 нових хворих. Загальна кількість випадків — 268, з них 233 лабораторно підтверджених. Виписали зі стаціонарів — 107 осіб, серед них 20 дітей.

Три заклади охорони здоров’я залучено для надання допомоги пацієнтам з гепатитом А.

Завантажено станом на 02.11.2023 року 92 ліжка (36,8%).

На території Вінницької області організовано та проведено вакцинацію проти вірусного гепатиту А 458 особам. Медичних працівників — 410 осіб, контактних – 48 осіб, із них 6 дітей.

За 02.11.2023 року проведено 324 щеплення. Медичних працівників – 289, контактних – 35, в т.ч. дітей – 1.

Силами фахівців ДУ «Вінницький обласний центр контролю та профілактики хвороб МОЗ України» організовано та проводиться обстеження всіх вогнищ захворювання. Досліджується якість води, яка споживається.

Попередня публікаціяМіфи та реальність: які дієти справді допомагають схуднути, а які  не працюють
Наступна публікаціяУ Вінниці сьогодні дощова погода