Спалах гепатиту А на Вінниччині стали відомі подробиці

У Вінниці відбувся брифінг заступниці директорки Департаменту охорони здоров’я та реабілітації ОВА Тетяни Бондаренко. Зокрема, посадовиця розповіла, про ситуацію в області з захворюванням на вірусний гепатит А : кількість захворілих, симптоми та перебіг хвороби.

Спалах інфекційної хвороби вірусний гепатит А на Вінниччині реєструється з 16 жовтня.

«На сьогодні рішенням обласної «Комісії з техногенної і екологічної безпеки та надзвичайних ситуацій» визначено, що спалах перейшов в регіональний рівень. Вчора комісією було призначено керівника робіт з ліквідації — першу заступницю керівника ОВА Вінниччини Наталію Заболотну.

З шістнадцятого жовтня в нас реєструються масові поступленя пацієнтів в заклади охорони здоров’я з вірусним гепатитом А. Перші пацієнти зареєстровані в стаціонарах області 13 жовтня. Це було перших два пацієнти, один з пацієнтів дорослий поступив міську клінічну лікарню №1, а другий пацієнт в обласну дитячу лікарню», – каже пані Тетяна, заступниця директорки Департаменту охорони здоров’я та реабілітації ОВА.

За її словами, на сьогодні в стаціонарах області перебуває 143 пацієнти, з них 25 дітей. Є також позитивна динаміка, за вчора, 30 жовтня, було виписано 25 пацієнтів, які вже не потребували стаціонарного лікування. Вони продовжують отримувати амбулаторне лікування.

Всього зареєстровано подання про випадок інфекційного захворювання, на сьогоднішній ранок (31 жовтня), — 206 повідомлень.

Підтверджують випадки інфекційного захворювання на гепатит А методом імунно-ферментного аналізу на наявність антитіл, які вказують на гостру фазу захворювання. Крім того, до обстеження відноситься і визначення рівня білірубіну і показників функцій печінки.

«На сьогодні в нас на жаль вже зареєстрований один важкий пацієнт. Оскільки попередні дні всі пацієнти були середнього ступеня важкості. Пацієнт знаходиться в одному зі стаціонарів області вже не перший день, але в нього пішла друга хвиля захворювання. Це характерно для вірусного гепатиту, повторне підняття температури, інтоксикаційний синдром і суттєве збільшення показників біохімічних, які вказують на порушення функцій печінки. Пацієнт має вік старше 50 років і певну низку супутніх патологій», – розповідає Тетяна Бондаренко.

Також, Тетяна Бондаренко розповіла, що в області триває вакцинація. Є певна кількість вакцин і в першу чергу вакцинують медиків, які працюють з хворими та бригади швидкої, а також осіб та членів родин, які були контактували з хворими. Вже вакцинували понад 60 медиків.

Розповіла і про пошуки джерела поширення хвороби, які наразі не дали результату. В пробах води з апаратів та з системи водопостачання збудників хвороби не виявили. Втім порадила, вони про всяк випадок кип’ятити.

Наразі, кількість хворих не така велика, щоб вводити в області карантин. А школярі попередньо на дистанційному навчанні до завершення цього тижня.

 

Попередня публікаціяВінницькі лікарі надали стоматологічну допомогу майже 400 бійцям
Наступна публікаціяУ Вінниці безкоштовно отримали протези понад 600 осіб