Home Новини Двом загиблим військовим з Вінниччини присвоїли звання Герой України

Двом загиблим військовим з Вінниччини присвоїли звання Герой України

0
Двом загиблим військовим з Вінниччини присвоїли звання Герой України
звання «Герой України»

Президент Володимир Зеленський присвоїв звання «Герой України» захисникам, що воюють на фронті та стримують окупантів, а також посмертно тих, хто віддав своє життя за Незалежність України. Серед нагороджених двоє військових з Вінниччини, які загинули  в боротьбі з ворогом. 

Відповідні укази опублікована на офіційному сайті Глави держави.   

Звання Герой України з удостоєнням ордена “Золота Зірка” присвоїли Римському Максиму Олександровичу – головному сержанту (посмертно).

Чоловік служив у батальйонів «Вінницькі скіфи»  59-ї бригади імені Якова Гандзюка. 

Максим без вагань у 2016 році взяв до рук зброю і почав захищати свою рідну землю попри молодий вік. Одні його знають як найкращого медика, інші – професійного командира. Почав воювати медиком і дослужився до головного сержанта взводу.

Максим Римський загинув на Авдіївському напрямку біля села Невельське. В грудні 2022 року 28-річний старший сержант потрапив у пастку ворога. Окупанти зімітували спробу здачі в полон, а натомість відкрили вогонь з міноментів і по своїм, і по військовому, який вийшов їм на зустріч. 

Максим Римський родом з Ольгопільської громади Гайсинського району. 

Звання Герой України з удостоєнням ордена “Золота Зірка” присвоєно також капітану Тарахкалу Олегу Леонідовичу – (посмертно).

Чоловік народився у селі Красносілка Бершадської громади Гайсинського району. Народився 4 червня 1976  року. 

Закінчив три вищих учбових заклади: Одеський інститут сухопутних військ, Київський університет економіки та права  КРОК, Університет фінансів та митної справи.

Працював старшим інспектором Митної Служби України в Києві, маючи звання – майор. Олег Тарахкало, кадровий офіцер управління тактичного рівня, а ще — головний державний інспектор відділу запобігання та протидії контрабанді наркотиків і зброї та кінологічного забезпечення Київської митниці. Прослужив 15 років. 

У жовтні 2014 року, після вторгнення Росії, Олег пішов захищати Україну. Брав участь у бойових діях, облозі та деблокуванні на 32-ому блокпосту на трасі “Бахмутка” (Лисичанськ-Луганськ), а потім батальйон особливого призначення Національної Гвардії». За особисту мужність і героїзм, виявлені у захисті державного суверенітету та територіальної цілісності України, вірність військовій присязі під час російсько-української війни нагороджений орденом «За мужність» III ступеня (25.03.2015).

З перших днів Великої війни чоловік нову став до зброї, при наступі на Київ обороняв столицю, а потім воював під Ізюмом. Перестав виходити на зв’язок у травні 2022 року.

У листопаді підтвердили загибель. Виявилося, що чоловік загинув 13  квітня  2022 року на Харківщині. Похований у рідному селі.