Вінницька область увійшла до переліку шести пілотних регіонів реалізації проєкту Професійна освіта в Україні / Skills4Recovery, повідомляють в ОВА Вінниччини.

На меті покращення потенціалу кваліфікованої робочої сили для відновлення та економічної розбудови України.

Новий проєкт, який презентували сьогодні, має на меті збільшення доступності кваліфікованої робочої сили для відновлення України та передбачає 4 блоки:

▪Інституційне зміцнення установ, залучених до початкової та подальшої підготовки;

▪Розробка та впровадження коротко-, середньо- та довгострокових курсів початкової та подальшої освіти;

▪Підтримка переходу: від освіти до ринку праці та/або подальшого навчання;

▪Удосконалення політичної та правової бази для початкової та подальшої підготовки за підходом «знизу вверх».

Наталя Заболотна підкреслила, що війна суттєво змінила ринок праці на Вінниччині. Шалена нестача кваліфікованих робітників, адже такі майстри насамперед потрібні на фронті. Переміщення багатьох підприємств, які продовжують свою діяльність на Вінниччині. Переїзд понад 160 000 людей, багато з яких в пошуках роботи. Відтепер вони мають унікальний шанс пройти підвищення кваліфікації, здобути нові навички або ж отримати нову професію в межах проєкту.

Директор проєкту Міхаель Пауло, розповів про основні напрямки Skills4Recvery та наголосив, на важливості створення освітніх можливостей для всіх людей працездатного віку. Активізації таких соціальних груп населення як ВПО, учасники бойових дій тощо.

«Уряд Німеччини хоче долучитися до відновлення вашої країни і до відновлення економіки Вінницької області зокрема,- зазначив Міхаель Пауло.-  Коли експерти говорять про економіку, то зазвичай йдеться про інвестиції у приватний сектор, нульову толерантність до корупції тощо, але є ще один дуже важливий момент – це питання про те, як забезпечити наявність висококваліфікованих кадрів у різних сферах. Власне, це і є стартовою точкою нашого проєкту, а саме – надати підтримку в підготовці спеціалістів. У пріоритеті – транспортна галузь, будівельна, а також сільське господарство».

Представники профільних департаментів Вінницької обласної військової адміністрації, професійної (професійно-технічної) освіти області, бізнесу та інших зацікавлених структур також обговорили питання відновлення забезпечення України кваліфікованими фахівцями в різних галузях з метою сприяння економічній та соціальній відбудові країни.

Бюджет проєкту складає 10 млн євро. Партнерами виступають Міністерство економіки України та Міністерство освіти і науки України.

Проєкт Skills4Recovery триватиме до середини 2026 року та охопить Київську, Полтавську, Дніпропетровську, Львівську, Вінницьку та Чернівецьку області.

Попередня публікаціяПро переваги та недоліки онлайн дошкільного навчання розповіла експертка, керівниця дитячого центру «Я ОСОБИСТІСТЬ»
Наступна публікаціяВ шести районних військових адміністраціях Вінниччини створили групи для транспортування тіл загиблих

ПРОКОМЕНТУВАТИ

Введіть текст коментаря!
Введіть своє ім'я