На Вінниччині Лікарі спеціалісти з Центру дитячої кардіології і кардіохірургії спільно з командою Центру серцево-судинної хірургії ВОКЛ Пирогова вперше успішно провели складну операцію без відкритого хірургічного втручання.

Про це повідомили в Центрі дитячої кардиології.

Пацієнткою була жінка віком 79 років, яка страждала від аортального стенозу. Для неї навіть кожен крок був великим напруженням, і кожна хвилина її життя мала велике значення.

Операція з заміни аортального клапана без розрізу грудної клітки, відомої як транскатетерна імплантація аортального клапана (TAVI).

Гліб Ємець, керівник відділення мініінвазивної кардіохірургії та транскатетерних процедур, поділився своїми думками:

“Для нас важливо, що першу таку процедуру на Вінниччині ми виконали разом із медичною командою обласної лікарні. Це історична подія, яка дозволяє нам допомагати пацієнтам із серцевими захворюваннями.”

Лікарі успішно замінили аортальний клапан без зупинки серця шляхом невеликого 3-сантиметрового розрізу. Ця сучасна процедура викликає задоволення у фахівців зі столичної клініки, які готові ділитися своїм досвідом і спільно проводити такі операції разом із своїми колегами.

Згідно з повідомленням з Центру, пацієнтка прокинулася від наркозу через дві години після операції і активно взялася за процес реабілітації.

 

Попередня публікаціяГороскоп за знаками зодіаку на суботу 2 вересня
Наступна публікаціяУ Вінниці триває набір школярів та студентів для участі в Онлайн школі EU Study Days-2023

ПРОКОМЕНТУВАТИ

Введіть текст коментаря!
Введіть своє ім'я