Не лише держава та громада мають вкладати у молодих людей, вони й самі повинні влитися в життя громади, активно запропонувати власні здібності та навички, щоб спільно долати проблеми. Але як школяру в невеликому селі чи містечку зрозуміти непрості суспільні механізми, знайти та виокремити своє «я» серед однолітків, не зневіритися у власних силах та переконаннях? Дати відповіді на ці та інші запитання покликаний проєкт «Молодь — громаді».

Завдяки проєкту «Молодь — громаді» молодіжні організації, молодіжні ради та учнівська молодь зможуть підсилити власні навички з розвитку демократії, розв’язувати проблеми молоді та налагодити результативний діалог з органами місцевого самоврядування. 

У межах проєкту 20 хлопців та дівчат 14-17 років з Вінниччини, зокрема з Ладижина, Баланівки, Липовця, Сальника, Хоньківців, навчалися досліджувати потреби молоді в громаді для того, щоб ефективно та якісно реалізувати свої ініціативи. Навчання відбувалося у Вінниці, де майбутні лідери проводили опитування й аналізували зібрані дані. Далі молоді команди вивчатимуть потреби цільової аудиторії у своїх громадах. Сформувавши свої ідеї у проєкт, підлітки мають можливість отримати до 40 тис. грн на його реалізацію.

Серед учасників проєкту — Іванна Кривенко, 15 років, з Липовця:

«В мене давно була ідея створити молодіжний хаб у нашій частині міста, адже я людина творча і розумію, що для повноцінного розвитку молоді немає достатньої інфраструктури. Я перебуваю в учнівській раді Вінниччини і хочу ініціювати створення молодіжного хабу в Липовці з безкоштовними для молоді активностями завдяки участі у цьому проєкті. Пройшовши навчання, я вже зрозуміла для себе структуру команди та чітко бачу етапи реалізації ідеї, більш впевнена в пошуку партнерів та знаю, як визначати проблематику та працювати з цільовою аудиторією». 

Враженнями від участі у проєкті поділився й Павло Лимар, 15 років, з Вінниці:

«Під час навчання в проєкті я чітко зрозумів, наскільки важливо вивчати потреби аудиторії під час інтерв’ю. Це дає статистичні дані, з якими можна працювати для правильного визначення основної проблематики, навколо якої може об’єднатися більшість громади. Маю ідею проведення Молодіжних вечорів з метою соціалізації молоді та покращення їхньої комунікації між собою».

Як розповіла одна з тренерок, виконавча директорка Інституту «Республіка», засновниця всеукраїнської ініціативи «Активна Громада» Олександра Гліжинська, усі учасники активні та включені, що надзвичайно важливо для сприйняття за засвоєння інформації.

Завдяки проєкту «Молодь — громаді» молодіжні організації, молодіжні ради та учнівська молодь зможуть підсилити власні навички з розвитку демократії, розв’язувати проблеми молоді та налагодити результативний діалог з органами місцевого самоврядування. Попри те, що інформація подається надто складна, хлопці та дівчата будь-що намагаються розібратися в усьому та отримати для себе цінні уроки.

«Я переконана, що молодь, яка пройшла навчання в межах проєкту, має всі шанси стати свідомими лідерами у своїх громадах та розвивати в собі здатність до саморозвитку», — переконана Олександра Гліжинська.

За словами організаторів проєкту, таке навчання дасть можливість створити сприятливіше середовище для організацій громадянського суспільства та підтримки інфраструктури молодіжної роботи. Завдяки проєкту «Молодь — громаді» молодіжні організації, молодіжні ради та учнівська молодь зможуть підсилити власні навички з розвитку демократії, розв’язувати проблеми молоді та налагодити результативний діалог з органами місцевого самоврядування.

Завдяки проєкту «Молодь — громаді» молодіжні організації, молодіжні ради та учнівська молодь зможуть підсилити власні навички з розвитку демократії, розв’язувати проблеми молоді та налагодити результативний діалог з органами місцевого самоврядування. 

Загалом у проєкт було відібрано 80 хлопців та дівчат 14-17 років з Київщини, Черкащини, Львівщини та Вінниччини. Всі вони пройдуть навчання з проєктного менеджменту, вмітимуть налагоджувати комунікації в громаді, організовувати та проводити дослідження цільової аудиторії, її потреб. Та чи не головне — ці діти мають можливість долучитися до майбутніх змін у власній громаді, навіть якщо для цих змін потрібні роки.

«Така практика дасть можливість культивувати у молоді навичку брати відповідальність на себе та вирішувати соціальні проблеми шляхом проєктного менеджменту, адвокатувати свої потреби, долучаючи владу громади до спільного вирішення питань, — впевнена в успішній реалізації ініціативи директорка Благодійного фонду «МХП-Громаді» Тетяни Волочай. — Ми віримо, що така молодь у майбутньому стане проактивною частиною громади і впливатиме на формування громадянського суспільства навіть у малих містах і селах».
Завдяки проєкту «Молодь — громаді» молодіжні організації, молодіжні ради та учнівська молодь зможуть підсилити власні навички з розвитку демократії, розв’язувати проблеми молоді та налагодити результативний діалог з органами місцевого самоврядування. 

Довідково:

Проєкт «Молодь — громаді» впроваджується Благодійним фондом «МХП-Громаді» за сприяння проєкту ПРООН «Підтримка громадянського суспільства та молоді», що реалізовується за фінансової підтримки Міністерства закордонних справ Данії. 

Думки, висновки чи рекомендації належать авторам або упорядникам видання та не обов’язково відображають погляди Міністерства закордонних справ Данії, Програми розвитку Організації Об’єднаних Націй чи інших агентств ООН.

Попередня публікаціяШаную воїна, біжу за Героїв України”: Вінниця готується до патріотичного забігу
Наступна публікаціяНа Вінничині пʼять захисників посмертно відзначені державними нагородами

ПРОКОМЕНТУВАТИ

Введіть текст коментаря!
Введіть своє ім'я