У МОН порадили не відправляти дітей до школи після нічної повітряної тривоги

не поспішати відправляти дітей
не поспішати відправляти дітей

Міністр освіти Оксен Лісовий радить не поспішати відправляти дітей на уроки після нічних повітряних тривог. Він зазначив, що якщо дитина не виспалася і відчуває втому, краще дозволити їй відпочити та наздогнати пропущений матеріал пізніше.

Про це він написав на своїй офіційній сторінці в Фейсбуці.

У ситуаціях, коли діти пережили нічну тривогу і відчувають втому, експерти рекомендують утриматися від надмірного тиску на них і дозволити їм не відвідувати уроки, якщо вони втомлені. Важливо забезпечити можливість для учнів відновити свої сили та повернутися до навчання з відновленою енергією. В таких випадках дистанційне навчання може бути продовжено з місць укриття або заняття можуть бути відкладені на пізніший час. Крім цього, відзначається важливість звернення уваги на психічне здоров’я як учнів, так і вчителів, оскільки воєнна загроза має суттєвий вплив на всіх.

Також розглядаються дії вчителів під час дистанційного навчання, якщо виникає тривога, а діти перебувають в класі. В цьому контексті безпека має переважну вагу над навчальним процесом, і Міністерство освіти планує видати докладні рекомендації. Закликається також зосередити увагу на підтримці та збереженні ресурсів під час цих важких часів.

Після ночі, проведеної в укритті через тривогу, появляється питання, як бути, коли зранку вже починаються уроки. Відповідь на це питання може бути здоровим розсудом, оскільки ця ситуація не має жорстких нормативів.

«Моє переконання – якщо дитина не відпочила та втомлена, краще не змушувати її йти на перший урок. Допустити пропуск заняття і змога наздогнати відсутній матеріал пізніше є абсолютно нормальним. Важливо розуміти, що втомлені діти можуть важко сприймати навчання та зосереджуватися на матеріалі, а це також відбувається з дорослими після безсонної ночі.У випадку, якщо учень пропускає самостійну або контрольну роботу, слід надати йому можливість доробити це завдання. В цілому, в навчальному процесі важливо акцентувати увагу на головних питаннях, використовуючи переваги академічної свободи», – зазначив Оксен Лісовий.

Якщо ж учитель проводить дистанційний урок, а вдома відчуває тривогу, а в класі діти, тут безпека переважає над усім і може бути прийнято рішення перервати заняття та звернутися до укриття, якщо це можливо. Якщо немає такої можливості, не варто панікувати – безпека завжди на першому місці. Деталізовані рекомендації від Міністерства освіти і науки України будуть надані в найближчий час.

Важливий аспект – не лише академічна успішність і правила, а й ментальне здоров’я як учнів, так і педагогів. З урахуванням нинішньої складної ситуації, пов’язаної з війною, важливо підтримувати одне одного та берегти свої ресурси.

Попередня публікаціяМолочниця: причини, симптоми та лікування
Наступна публікаціяТОП-10 зачісок, що зроблять вас молодшими

ПРОКОМЕНТУВАТИ

Введіть текст коментаря!
Введіть своє ім'я