Заступник начальника ОВА, Сергій Здітовецький, провів засідання Державної надзвичайної протиепізоотичної комісії при ОВА, під час якого були розглянуті питання, що стосуються посилення профілактичних заходів проти захворювання тварин на сказ.

За інформацією Головного управління Держпродспоживслужби у Вінницькій області, на території регіону склалася складна епізоотична ситуація щодо захворювання тварин на сказ. Зокрема, зростає кількість лисиць червоної, що бродять у населених пунктах, і вони нападають на домашніх тварин та людей, загрожуючи їх здоров’ю та життю.

За словами Сергія Здітовецького, від початку 2023 року на території Вінницької області зафіксовано 74 випадки захворювання тварин на сказ.

Протягом 2022 року та перших шести місяців 2023 року до медичних установ звернулося 2868 осіб з приводу контактів із хворими або підозрілими на захворювання тваринами.

Сергій Здітовецький додав, що результати епізоотичних розслідувань свідчать, що 100% випадків зараження серед продуктивних та 50% випадків серед домашніх тварин відбулися при контакті з лисицями, що підтверджує, що ці тварини є основними носіями та поширювачами вірусу сказу.

Згідно з рішенням Державної надзвичайної протиепізоотичної комісії при Вінницькій обласній державній адміністрації, у попередні роки на території області проводився плановий відстріл лисиці червоної з метою регулювання чисельності цих тварин та моніторингу епізоотичного стану. Однак через обмеження, пов’язані із військовим станом, така робота наразі не проводилась. Члени комісії розглядали інші можливості врегулювання ситуації та прийняли відповідні рішення.

Попередня публікаціяКерівник Нацполіції Іван Вигівський відвідав поранених бійців бригади «Лють» на Вінниччині
Наступна публікаціяБезкоштовне протезування учасників бойових дій на Вінниччині. Куди звертатись

ПРОКОМЕНТУВАТИ

Введіть текст коментаря!
Введіть своє ім'я