У «Вінницяобленерго» запровадили  графіки відключень узимку

плани можливих відключень
плани можливих відключень

Незважаючи на підготовку енергетиків до осінньо-зимового періоду та ремонт електропередачних ліній і потужностей, виникають сумніви щодо безпеки енергосистеми перед загрозою терористичних актів з боку Росії. Очікується, що саме енергетична інфраструктура може бути основною мішенню. У зв’язку з цим у Вінниччині та інших регіонах вже розробили плани можливих відключень електроенергії для забезпечення найважливіших потреб в разі терористичних загроз.

Про це повідомляє АТ «Вінницяобленерго».

Вказується на наявність трьох типів графіків відключень електроенергії: графік аварійного відключення споживачів (ГАВ), спеціальний графік аварійних відключень (СГАВ) і графік погодинних відключень (ГПВ). Зазвичай ці заходи активуються в умовах недостатньої генеруючої потужності, небезпечного навантаження енергетичного обладнання або в разі аварій у мережах операторів системи передачі. Впровадження цих графіків відбувається відповідно до розпоряджень Міністерства енергетики України з метою уникнення порушень робочого режиму об’єднаної енергосистеми України та запобігання системним аваріям.

Згідно запланованих заходів з підготовки до проходження нового осінньо-зимового періоду 2023-24 рр. у «Вінницяобленерго» розробили та погодили з НЕК «Укренерго» і Вінницькою ОВА дію графіків обмеження та зниження споживання електроенергії. Вони розробляються відповідно до вимог галузевих нормативних документів, а саме:

—Інструкції про складання і застосування графіків погодинного відключення електроенергії, затвердженої наказом Міненерго вугілля від 15 жовтня 2012 р. № 654 зі змінами згідно з Наказом Міністерства енергетики №384 від 11.11.2022 р.

— Інструкції про складання і застосування графіків обмеження та аварійного відключення споживачів, а також протиаварійних систем зниження електроспоживання

— Наказ Міністерства палива та енергетики України від 23 листопада 2006 року N 456 із змінами, внесеними згідно з наказом Міністерства енергетики України від 14.02.2022 р. N 52.

Знеструмлення триватиме від 2-4 годин

«В разі застосування ГАВ, ГПВ чи СГАВ відповідними підрозділами Товариства вже розроблено спеціальну програму, яка передбачає справедливий недискримінаційний підхід щодо знеструмлення споживачів під час застосування обмежень електроенергії, з більш зручним і оптимальним розподілом завдання з обсягу застосування ГПВ по структурним одиницям АТ «Вінницяобленерго», — зазначають енергетики.

Щодо тривалості знеструмлення споживачів по ГПВ, то їх періодичність може коливатись від 2-х до 4-х годин з подачею електроенергії від 4-х до 2-х годин відповідно.

Зазначимо, що досить важко буде бізнесу і тим цивільним, хто пройшов минулу зиму завдяки генераторам. Адже після відміни пільг вартість пального суттєво зросла. 

Для роботи генератора на 1,6-2.0 кВТ необхідно десь пів літри бензину. При відсутності електрики 10 годин на день потреба складає 5 л., тобто за сьогоднішніми цінами 250 грн. На місяць маємо витрати у 7,5 тисяч грн. А ще потрібна заміна мастила через кожні 50 годин роботи — тобто шість замін на місяць десь по 450 мл. Всього 2.7 літри або 500-600 грн.

Дай Боже, щоб відключень не було…»

Запровадження графіків відключень:

Графіків Відключень: Заходи перед Можливим Дефіцитом Енергії”

Попередня публікаціяЧетверта хвиля мобілізації в Україні: хто може бути призваний
Наступна публікаціяХмарно з проясненнями: погода у Вінниці на сьогодні, 17 серпня

ПРОКОМЕНТУВАТИ

Введіть текст коментаря!
Введіть своє ім'я