Транспортне сполучення в селах Вінниччини можна відновити, – Валерій Коровій

Під час інтерв’ю журналістам Медіахолдингу «Новини Вінниці» голова ГО «МИ – Вінничани», доктор економічних наук Валерій Коровій відповів на питання, як вирішити проблему відсутності транспортного сполучення в селах.

На думку експерта, для розв’язання цієї проблеми має бути бажання її вирішувати, адже необхідні кошти в бюджетах громад є.

Валерій Коровій
Валерій Коровій

«Ви вдумайтесь, на сьогодні, понад 2 мільярдів гривень бюджету не розподілених коштів. Як правило великі громади, вони мають достатньо потужні фінансові ресурси.

Механізм досить простий, формується програма розвитку транспортної мережі, до прикладу Оратівської громади.

Пишеться програма, визначається коло проблематики. От ми ставимо за мету проведення, наприклад автобуса. Приймаємо рішення, що нам треба, щоб туди їхав автобус, вважається, що цей автобус є збитковим.

Визначається кількість рейсів. Наприклад ранком завіз, ввечері завіз. Робиться розрахунок і встановлюється механізм компенсації перевізнику на здійснення такого роду повноважень.

Перевізник провіз відпрацьовується механізм, їх може бути багато, в залежності скільки провезли людей, скільки оборотних рейсів. Перевізник виконав показав документи, документи перевірили йому компенсували», – пояснює механізм доктор економічних наук Валерій Коровій.

Також, Валерій Коровій пояснює, що є громади, які мають перспективні і прибуткові маршрути. Тож чому б не ставити на тендери ці маршрути в пакеті з кількома неприбутковими.

«От, наприклад, в районі Тиврова на Вінницю рентабельний маршрут. Тобто можна передавати тендери в пакеті, додати до рентабельного два-три нерентабельні маршрути», – каже Валерій Коровій.

Нагадаємо, раніше ми писали, що в органах місцевого самоуправління відсутнє стратегічне бачення щодо формування і використання бюджетів.

Попередня публікаціяКавуни вже на прилавках Вінниччини: популярний фрукт для заспокоєння спраги в літню спеку
Наступна публікаціяПрокуратура Вінницької області допомагає ветеранам війни з реабілітацією

ПРОКОМЕНТУВАТИ

Введіть текст коментаря!
Введіть своє ім'я