Пішки обійшов майже увесь світ. У Вінниці відбулась зустріч з мандрівником Сергієм Гордієнко

Історик та краєзнавець, мандрівник та філософ саме таким видався нам під час зустрічі у Вінниці всесвітньо відомий мандрівник Сергій Гордієнко.

Його піші експедиції сягають 19 тисяч кілометрів та семи місяців шляху. А поклажа у спеціальному возику важить близько 70 кілограмів. В подорожах він харчується крупами та картоплею, каже, вистачає тисячі гривень на місяць шляху.

У Вінниці він розповідав про паломницький шлях Сamino Рodolico (шлях святого Якова), про життя сповнене мандрами. Під час подорожей мандрівник робить світлини тварин та неймовірних місцин, фотовиставку з ними ми змогли роздивитись під час зустрічі організованої департаментом маркетингу та туризму Вінниці.

«Пан Сергій з дуже цікавої родини, він нащадок Костя Гордієнко. Тож батьківська лінія у нього з Вінниччини. Народився він в Дніпрі. А його мати німкеня, тому власне подорожує з прапором німецького товариства. Звичайно мати залишалася великою антирадянщицею і це відобразилось на житті Сергія Гордієнка. Фактично він усе своє свідоме життя займається екстремальним одиночним виживанням в подорожах. І він же в 90 — х роках інструктував першу антарктичну українську експедицію на станцію Академік Вернадській.  З того часу у нього було дуже багато експедицій. Наприклад, він пройшов усю Латинську Америку від Ушуаї (Вогняної землі) до Мехіко», – розповів директор департаменту маркетингу та туризму Олександр Вешелені.

Маршрут Сamino Рodolico пан Сергій описує, як шлях пізнання. А Вінниччину називає неймовірно мальовничою, адже краєвиди зачаровують з першого погляду. Каже це має великий потенціал для фотографії з усього світу, бо така краса є неповторною.

«Це дуже шикарний маршрут. Але я все ж таки гадаю, що краще щоб він проводився пішки. Тому що на велосипеді ми проїжджаємо дуже швидко і не бачимо самого цікавого», – каже мандрівник.

Відзначив Сергій Гордієнко і особливості Вінниччини, такі як гостинність та щирість людей.

«Вінниччина для мене займає перше місце за гостинністю. Я гадав, що Карпати будуть перші, але ні це Вінниччина. Попросиш напитись води, а тобі винесуть молока та хліба», – каже Сергій Гордієнко.

Як пояснює мандрівник, у нього склалось таке відчуття, що тут найбільш збережена старовинна культурна складова серед жителів.

 

Попередня публікаціяДе сьогодні у Вінниці ремонтують водогін та електромережі
Наступна публікаціяНа Вінниччині медики врятували важкопораненого воїна