Home Новини У Вінниці під час розкопок виявили унікальні знахідки

У Вінниці під час розкопок виявили унікальні знахідки

0
У Вінниці під час розкопок виявили унікальні знахідки
Домініканського монастиря, щ

У Вінниці на території Домініканського монастиря, що входить до архітектурно-історичного комплексу Мури, експедиція науковців вже знайшла низку предметів, що датуються 17–20 ст.

Перелік знахідок опублікував Вінницький обласний краєзнавчий музей.

Під час розкопок виявлені фрагменти кераміки 17-18 ст.  у об’єкті з потужним горілим шаром дерева та великою кількістю уламків посуду. Можливо, споруда використовувалась як погріб або схованка.

Також знайдені люльки  «носогрійки» для паління, виготовлені з білої глини та чудово орнаментовані, одна – із залишками зеленої поливи. Були поширені у 17-19 ст..

Археологами знайдена ручка від керамічної сковорідки, розповсюдженої у другій половині 17-19 ст. мала назву «ронда» – глибока сковорідка на чотирьох керамічних ніжках та з пустотілою ручкою, у яку вставлявся дерев’яний тримач. Такі сковорідки набули розповсюдження у зв’язку з новим способом термічної обробки їжі.


Також набір скляних виробів, який використовувався, найвірогідніше, у фармацевтиці: флакони, пластина для розтирання порошків, допоміжний інструмент. Їх було виявлено у ніші споруди кінця 19 – поч. 20 ст.

Виявлено шість поховань, які ще потребують детального наукового аналізу.

Значна кількість об’єктів того часу відома лише завдяки подібним експедиціям, що представляють можливість в певній мірі зазирнути у життя людей минулого.

Розкопки ще тривають, і ми сподіваємося на нові цікаві знахідки. Археологічні дослідження планують триватимуть до кінця липня 2023 року.