Home Новини У Вінниці перейменували вулиці в памʼять про загиблих льотчиків

У Вінниці перейменували вулиці в памʼять про загиблих льотчиків

0
У Вінниці перейменували вулиці в памʼять про загиблих льотчиків
Сергій Пархоменко загинув 14 травня

Відтепер у Вінниці  вулиця, провулок та три проїзди у новому 10-му мікрорайоні міста носитимуть ім’я Героя України, льотчика Сергія Пархоменка. На честь повного кавалера Ордену «За мужність», льотчика Сергія Хоміка найменують вулицю та провулок. Відповідне рішення було ухвалене на сесії міської ради.

Про це повідомляє Вінницька міська рада.

Директор департаменту архітектури та містобудування Вінницької міської ради Яків Маховський розповів, що було консолідоване рішення. В процесі узгодження взяли участь військові та рідні загиблих, історики, культурологи, представники різних департаментів та громадськість.

«Розгляду цього важливого питання на сесії передувала ґрунтовна робота. Майданчиком для обговорення стали засідання Ради з питань історії, культурної спадщини та топоніміки. Наразі експерти напрацювали проєкт, згідно з яким імена Героїв Сергія Пархоменка та Сергія Хоміка присвоюються, зокрема магістральним вулицям та провулкам у новому 10-му мікрорайоні міста, який швидко розвивається, – зазначив Яків Маховський. – Тут багато молоді, сімей із дітьми. Сподіваємось, що вони з честю нестимуть пам’ять про наших Захисників».

Крім того, відповідно до рішення сесії, історична топоніміка міста доповнюється топонімом, пов’язаним із Національним музеєм-садибою М. І. Пирогова. Відтепер Садибною буде називатися невелика ділянка дороги, котра веде до пішохідного переходу і якою можна вийти до музею.

На засіданні сесії депутати затвердили також найменування та адресну схему вулиць і провулків у дачних масивах Вінницько-Хуторського старостинського округу. Таким чином, тут отримали назви сімнадцять вулиць, більше двох десятків провулків та один тупик.

«Це рішення по-суті є епохальним та дає змогу нашим мешканцям реєструвати власне майно, місце проживання, виконувати інші важливі реєстраційні дії та надає змогу отримувати цілу низку адміністративних послуг. Дякуємо департаменту архітектури та містобудування Вінницької міської ради за пророблену вагому працю», – зазначив на своїй сторінці у фейсбуці староста Вінницько-Хутірського старостинського округу Владислав Кривешко.