На Вінниччині діє послуга підтримки батьків дітей з інвалідністю — «Тимчасовий відпочинок». Така послуга унікальна на теренах України.

«Тимчасовий відпочинок» – це послуга, яка дає можливість батькам, які доглядають хвору дитину 24/7, відпочити, доки дитина в таборі. Це позитивно відображається на їх фізичному та ментальному здоров’ї.

Корисна послуга і для дітей, адже в центрі вони навчаються спілкування та взаємодії з іншими людьми, розповіла заступниця голови ОВА Наталя Заболотна.

«Діти живуть у комфортних умовах, наближених до домашніх. Звикають до того, що за ними доглядає інша людина, не мама і не тато, вони приймають це. Для батьків – це можливість відновити моральний ресурс, адже проводячи увесь свій час з дітьми інколи вони не мають можливості на елементарні побутові справи», – підкреслює посадовиця.

Та додає, що під час війни всі емоційно та психологічно виснажені, тож необхідність у послузі значно зросла.

В центрі створили комфортні для дітей умови. Вони живуть у кімнатах по двоє, мають п’ятиразове харчування. Для дітей, які не в змозі себе обходити забезпечений догляд та допомога. Дітлахи під цілодобовим наглядом, також біля них чергує медсестра.

Діти не нудьгують, адже протягом дня беруть участь в розвивальних та розважальних заходах, майстер-класах та інших активностях.

Тривалість відпочинку – 15 днів. Але загалом родина має право на 30 днів тимчасового відпочинку.

«Це найкраща послуга для сімей, які виховують дітей з інвалідністю. – каже Наталя Заболотна. – Переконана, що повсюдне впровадження послуги в Україні є запорукою профілактики попередження інституалізації дітей з інвалідністю».

Фінансування проєкту здійснюється з обласного бюджету. За три роки, з 2019 по 2021, на «Тимчасовий відпочинок для батьків» витратили приблизно сім мільйонів гривень.

Тривалість відпочинку – 15 днів. Але загалом родина має право на 30 днів тимчасового відпочинку.

Звернутись до представників центру «Обрій», щоб отримати послугу можна за телефоном: +38(063)512-88-98

Попередня публікаціяЧому вінничанам важливо вакцинуватись від правця
Наступна публікаціяВінничани вибороли низку нагород на Кубку Європи з сумо серед дорослих