Йодну профілактику проводять у випадках радіаційних аварій.  У першу чергу, потреба в проведенні йодної профілактики виникає відносно населення, яке проживає у містах-супутниках АЕС, а також населених пунктах, що розташовані в зонах спостереження ядерних установок.

Кому потрібна йодна профілактика, пояснила ендокринолог, медична директорка Вінницького обласного клінічного високоспеціалізованого ендокринологічного центру Інна Семенюк.

«У разі ядерної катастрофи ефективний лише калій йодид. Однак, він не потрібен всім і не варто його масово скуповувати! Тільки в разі офіційного оголошення про те, що сталася ядерна катастрофа, необхідно протягом шести годин прийняти препарат. Калій йодид можуть приймати діти, підлітки та дорослі до 40 років. Віковій категорії населення 40+ його не потрібно пити. Побічні ефекти після приймання цього препарату перевищують його лікувальні властивості, він може заблокувати роботу щитовидної залози. З метою профілактики приймати пігулки категорично заборонено! У разі небезпеки потрібно випити таблетку в залежності від віку», – пояснила медичний директор. 

У Департаменті охорони здоров’я та реабілітації ОВА наголошують, що використання спиртового розчину йоду чи розчину Люголя є неефективним та завдасть лише шкоду.

Попередня публікаціяМайстер-класи, екскурсії та археологічні мандри. У Вінниці запрошують на цікаві липневі «Заходи вихідного дня»
Наступна публікаціяУ Вінниці цьогоріч мають відремонтувати 30 покрівель на багатоквартирних будинках