Міністерство цифрової трансформації запустило масштабний проєкт Дія. Освіта. Це національна едьютейнмент-платформа актуальних знань і навичок, де можна безоплатно навчатися, опановувати нову професію та ознайомитися з актуальними вакансіями.

Дія.Освіта — це наступний етап еволюції проєкту Дія.Цифрова освіта, який стартував у 2020-му і був зосереджений на цифрових навичках і цифровій грамотності. Відтоді на платформі зареєструвалися майже 2 млн українців, а близько 75% користувачів подивилися всі випуски обраного курсу й отримали сертифікати. Тепер ця ініціатива стає ще глобальнішою.

«Поки в Україні триває війна, світ не стоїть на місці й активно розвивається. Наш головний виклик — розвиток людського капіталу. Наразі в Україні зареєстровані майже 5 млн вимушених переселенців. За міжнародними оцінками — близько 7 млн людей. Мільйони людей втратили роботу чи закрили бізнес і вимушені починати життя з нуля. Завдання держави — створити для цього сприятливі умови. Саме тому за підтримки Google.org ми запускаємо оновлену платформу Дія.Освіта. Щоб кожен мав можливість розвинути нові навички та зробити крок назустріч новій професії», — зазначив  Віцепрем’єр міністр з інновацій, розвитку освіти, науки та технологій — Міністр цифрової трансформації Михайло Федоров.

Тепер на Дія.Освіта — сотні нових освітніх серіалів: від ландшафтного дизайну до баристи, від графічного дизайнера до пекаря, від проєктного менеджера до пакувальника. Також на платформі залишаються доступними освітні серіали із цифрової грамотності чи кібербезпеки. Абсолютно всі вони є безоплатними та доступними всім охочим. І завжди такими залишатимуться.

«Ми раді зробити свій внесок в успішний перезапуск платформи Дія.Освіта за підтримки гранту в розмірі 2 млн доларів США та команду Google.org Fellows. Ця ініціатива допоможе мільйонам українців працевлаштуватися в цей складний час — від розвитку нових навичок до відкриття нових кар’єрних можливостей», — коментує Каран Бхатія, Віцепрезидент Google з питань публічної політики та взаємодії з органами державної влади. 

Кожен освітній продукт фахівці із сучасної освіти та практики готували з урахуванням нового європейського порядку денного з навчання дорослих на 2021–2030 рр. — важливого документа, затвердженого Радою Європейського Союзу.

Повний список професій та напрямів можна подивитися на порталі osvita.diia.gov.ua, і цей перелік постійно поповнюватиметься. Пріоритет становлять професії, що мають попит на ринку праці. Після успішного завершення навчання кожен отримує сертифікат, який можна додати в резюме.

Освітні серіали

Актуальні знання на Дія.Освіта викладаються у форматі серіалів едьютейнмент-формату, мікронавчання з обов’язковими стоп-уроками, подкастів, вебінарів, гайдів, а обличчями багатьох курсів стають експерти, відомі діячі та лідери думок. Користувач може вибрати персональну траєкторію навчання, щоб не лише лінійно навчатися, а й вирішувати, які серії з яких серіалів йому було б корисно пройти. Освітні серіали орієнтовані на всі ключові цільові аудиторії будь-якого віку.

Симулятори робочих ситуацій

На додаток до теоретичної частини можна проходити симулятори з реальними завданнями, з якими стикаються працівники в різних сферах. Симулятор — це інструмент, який імітує реальну робочу ситуацію та дозволяє користувачу спробувати себе в ролі професіонала, відповівши на запитання експерта. Після обраної відповіді експерт пояснить, яка з них була правильною.

Профорієнтаційний тест

На сайті також буде доступний профорієнтаційний тест, який допоможе тим, хто ще не визначився з роботою своєї мрії, та для тих, хто шукає для себе нову кар’єрну можливість. Відповівши на 94 запитання, користувач отримає орієнтир, за яким треба рухатися назустріч професії, що відповідає його здібностям і талантам.

«За даними Організації Об’єднаних Націй, майже 60% українських внутрішніх переселенців — люди працездатного віку, і багато з них є непрацевлаштованими. Зміна діяльності, розвиток нових навичок для початку чи продовження кар’єрного шляху зараз є вкрай актуальними. Наша платформа ознайомить з новими цифровими професіями, допоможе розвинути чи покращити навички за конкретними темами, а також знайти відкриті вакансії в цільовому для користувача регіоні», — говорить заступник Міністра цифрової трансформації з питань євроінтеграції Валерія Іонан.

Після перегляду серіалів можна ознайомитися з актуальними вакансіями за обраною професією. Партнерами нової секції пошуку роботи стали сайти Jooble, Work.ua та Robota.ua. Вакансії із цих сайтів інтегровані в платформу, що дозволяє користувачам, які пройшли певні серіали, працевлаштуватися на першу роботу за новим фахом.

Дія.Освіта — це платформа, яка може бути корисною не лише для українців. Весь контент доступний також англійською мовою. Безоплатне навчання на платформі для іноземців — це наш спосіб допомогти платникам податків з інших країн, які підтримують Україну в цей складний час. Для українців це додаткова можливість покращити свою англійську.

Платформу оновлено з ініціативи Міністерства цифрової трансформації за підтримки Google.org та Фонду Східна Європа.

Попередня публікаціяУвага! Сьогодні на Вінниччині проведуть вибухові роботи на Демидівському родовищі мігматитів
Наступна публікаціяУ Вінниці відновили роботи з реконструкції на вулиці Батозькій