Минулого року розмовні курси «Вільна українська» мали велику популярність серед мешканців Вінницької громади. Проєкт проходив у два етапи і охопив близько 400 дітей та дорослих з-поміж внутрішньо переміщених осіб та вінничан. Слухачі мали змогу подолати психологічний бар’єр у вивченні рідної мови, збагатити власне мовлення, мотивуватись на подальше самостійне опанування української.

Про це повідомляє Вінницька міська рада.

Задля вивчення рівня зацікавленості громадян у продовженні такого проєкту влітку 2023 року мешканцям Вінницької громади пропонують долучитись до опитування щодо їх намірів відвідувати безкоштовні курси української, якщо такі будуть організовані у Вінниці.

«Враховуючи свідоме бажання громадян остаточно відмежуватися від ворожої мови, у 2022 році такі курси мали шалений попит по всій Україні, і «Вільна українська» у Вінниці – не виняток. Тому наразі розглядається питання щодо відновлення проєкту. Але для цього ми маємо вивчити попит на такі курси аби зрозуміти актуальний рівень зацікавленості мешканців громади в опануванні української. Адже тільки у випадку високої умотивованості потенційних слухачів робота наших модераторів може бути ефективною», – зазначає директорка департаменту освіти міської ради Оксана Яценко.

Організатори додають, що для об’єктивної оцінки запитів важливо, аби учасники опитування віддавали свій схвальний голос не просто задля підтримки такої ініціативи, а підтверджували своє бажання та реальний намір відвідувати курси.

Опитування триватиме до 21 травня 2023 року. За його підсумками приймуть рішення щодо доцільності відновлення проєкту «Вільна українська» у цьому році.

Долучитись до опитування можна за покликанням: https://forms.gle/q8ciewhA7RGcPgG68

Додаткова інформація

Проєкт «Вільна українська» – безкоштовні офлайн-курси розмовної української мови, які у 2022 році започаткували у Вінниці з ініціативи міського голови. Минулого літа проєкт реалізовували у співпраці з громадською організацією «Навчай українською». До викладання курсів було залучено близько 100 вчителів-філологів закладів загальної середньої освіти Вінницької громади.

Попередня публікаціяНа Вінниччині поблизу станції Рудниця тимчасово закриють залізничний переїзд
Наступна публікаціяБоротьба із борщівником: у Вінниці відбудеться толока на березі маловідомої річки на Старому місті

ПРОКОМЕНТУВАТИ

Введіть текст коментаря!
Введіть своє ім'я