Народна депутатка, представниця 15-го виборчого округу (Вінницька область) Лариса Білозір розповіла про зусилля парламентської делегації у Швейцарії щодо постачання зброї Україні. Про це вона сказала в етері загальнонаціонального марафону «Єдині новини».

За її словами, напередодні важливого голосування щодо реекспорту зброї з швейцарськими компонентами в Україну, українська парламентська делегація мала зустріч зі швейцарськими колегами. Українцям вдалося переконати представників нейтральної з 1815 року держави розпочати процедуру постачання зброї в Україну.

«Оборонний комітет обох палат парламенту проголосував «за» дозвіл постачати озброєння Україні. Попри загальну ейфорію – це ще не остаточне рішення, але все ж вагомий крок для парламантарів країни з нейтральним статусом», – сказала народна депутатка.

Зволікання з остаточним рішенням пов’язано із тим, що наразі швейцарська зброя і боєприпаси, закуплені за кордоном, не можуть бути передані країнам, залученим у збройні конфлікти. Далі потрібно, щоб відповідне рішення ухвалили на рівні ООН і 2/3 країн проголосують за те, що Україна є дійсно країною-жертвою агресії.

«Це ще початок шляху, але вже є великим досягненням, адже нейтралітет Швейцарії забезпечується тим, що країна озброєна, має велику кількість боєприпасів. Тож ми сподіваємося, що 30 травня наш Президент Володимир Зеленський зможе переконати Федеральні Збори Швейцарії. Я щиро вірю в це», – резюмувала Лариса Білозір.  

Попередня публікаціяУ Вінницьких громадах продовжується підтримка сімей Захисників та Захисниць 
Наступна публікаціяРух потягів через Вінницю, Хмельницький та Тернопіль після обстрілів відновлено

ПРОКОМЕНТУВАТИ

Введіть текст коментаря!
Введіть своє ім'я