У Вінницькій світлиці народної творчості розпочала роботу виставка традиційної ручної вишивки «Орнаменти Поділля», що присвячена Дню вишиванки.

Про це повідомляє Вінниця Info.

Відомо, що Вінниччина здавна славиться своїми вишиванками. Ще в 19 столітті рушники та сорочки вишивальниць з села Клембівка Ямпільської громади розходились по всій Україні. На виставці представлено 25 сорочок з різних громад Вінницької області.

«Ми презентуємо сьогодні старовинні зразки орнаментів Поділля. Це орнаменти які сфотографовані Андрієм та Інною Єрмаковими. Поруч з цим представлені сорочки сучасних молодих майстринь, а саме: Наталії Шпак, Тетяни Рихліцької, Людмили Голови, Оксани Безрученко, Олени Бугай, також представлені роботи Марії Савчинської із Ямполя села Клембівка.

Також  можна побачити жіночі та чоловічі вишиті сорочки 20 століття. Найстаріші сорочки в нас із 1928 року, 1905 року і 1906 років. Цікаво, що сорочки початку 20 століття  можна відрізнити по одній такій деталі – вони змережені, тобто не шиті на машинці, а шиті вишиваними швами», – розповідає провідний методист Вінницького обласного центру обласної творчості, методист із міжнародної діяльності Бугай Сергій.

За словами пана Олександра, кожна громада, кожне окреме село мало свої певні орнаменти. Загалом на виставці показані зразки орнаментів Східного Поділля.

«Є орнаментація давніх технік вишивки, які імітують ткацтво. Барвисті сорочки із квітами та виноградом – це із Могилів- Подільського району,  адже край дуже багатий на виноград. Також в нас тут є відома клембівська вишита сорочка. Радує, що сьогодні майстри відроджують старовинні техніки вишивки, якими вже давно не користуються, аби продовжити та зберегти наше народне ремесло»,- додає Олександр.

Попередня публікаціяРух потягів через Вінницю, Хмельницький та Тернопіль після обстрілів відновлено
Наступна публікаціяУ вінницькому ліцеї №20 відкрили ресурсну кімнату для дітей з особливими потребами

ПРОКОМЕНТУВАТИ

Введіть текст коментаря!
Введіть своє ім'я