Кредитування є важливим елементом економіки, який допомагає розвивати бізнес та фінансувати особисті потреби. Традиційно банки були основними кредиторами в Україні, але з появою альтернативних форм кредитування, таких як пірингове кредитування та краудфандинг, кредитний ландшафт країни змінюється.

Як працює пірингове кредитування

Пірингове кредитування, також відоме як пірингове позичання, полягає в тому, що група людей об’єднується для надання кредитів один одному без посередництва банків. 

Україна була однією з перших країн, які законодавчо визнали пірингове кредитування, і ця форма кредитування відтоді стала більш популярною. Пірингове кредитування має декілька переваг, включаючи:

  • менші витрати на обслуговування;
  • швидший процес видачі кредиту;
  • можливість отримати кредит, навіть якщо у вас немає кредитної історії.

Проте, ця форма кредитування також має свої недоліки, такі як високий рівень ризику невиплати кредиту та відсутність захисту для позичальників у випадку банкрутства позичальника.

Що таке краудфандинг

Краудфандинг — це форма кредитування, в якій група людей, які зацікавлені в певному проєкті або ідеї, надають гроші для його фінансування. Україна також визнала краудфандинг законодавчо. 

Краудфандинг надає можливість залучити фінансування для проєктів, які можуть бути відхиленими банками або іншими традиційними кредиторами. Крім того, краудфандинг може бути корисним інструментом для розвитку бізнесу та створення нових робочих місць. Однак, як і в інших формах альтернативного кредитування, існують ризики невиплати кредиту та втрати грошей для інвесторів.

Альтернативне кредитування на законодавчому рівні

За останні кілька років пірингове кредитування та краудфандинг стали більш затребуваними в Україні. У 2019 році український парламент прийняв законопроєкт, який регулює краудфандинг в Україні та встановлює правила для роботи компаній, які надають ці послуги. Законопроєкт передбачає введення вимог щодо реєстрації та ліцензування краудфандингових платформ, а також захист прав інвесторів.

Щодо пірингового кредитування, Верховна Рада також ввела відповідний законопроєкт. Він встановлює вимоги до пірингових кредиторів, реєстрації та ліцензування, захисту прав позичальників та інвесторів.

Окрім того, до альтернативної форми кредитування відносять діяльність мікрокредитних організацій. МФО надає можливість отримати гроші на карту онлайн з мінімальною кількістю документів. Діяльність МФО в Україні регулюється Законом України “Про фінансові послуги та державне регулювання ринків фінансових послуг”. 

Поява альтернативних форм кредитування в Україні може мати позитивний вплив на економіку країни, забезпечуючи доступ до фінансування для підприємств та осіб, які раніше не мали можливості отримати кредити від банків. Розширення та урізноманітнення фінансових послуг може збільшити конкуренцію в банківському секторі та зменшити вартість кредитів для клієнтів. Наприклад, наразі українці можуть оформляти кредитні картки з дому.

Попередня публікація«З любов’ю до матусі»: до Дня матері у вінницьких дитсадках ініціювали проведення челенджу
Наступна публікаціяВінничан попередили про підвищену пожежну небезпеку найближчими днями 

ПРОКОМЕНТУВАТИ

Введіть текст коментаря!
Введіть своє ім'я