Петицію про зміну назви школи – ліцею №4, в межах деколонізації, 4 травня, подав громадський діяч та лідер організації «Едельвейс» Роман Костишин.

Роман Костишин
Роман Костишин

«Можливо ви не в курсі, але виявляється Менделєєв, росіянський націоналіст, член монархічного імперіалістичного руху «Чорна сотня» – немає ніякого відношення до Вінниці, ба більше і до самої 4 школи.

Прошу підписати важливу на часі петицію, про перейменування 4 школи ліцею ім. Д. І. Менделєєва в честь видатного українського хіміка, патріота Горбачевського Івана Яковича !

Я навчався у цій школі, і чесно кажучи проросійська риторика та російські класи надзвичайно розчаровували, такий собі міні розсадник руського міра, де кацапська звучала частіше ніж українська, а наші спроби ГО «Едельвейс» провести освітні патріотичні лекції не увінчались успіхом!

Репост, максимальна підтримка, підпис петиції», – йдеться в дописі пана Романа на його фейсбук сторінці.

В петиції Роман Костишин обґрунтовує свою позицію та наводить біографічні довідки про Менделєєва та Горбачевського.

Текст петиції — «Перейменування 4-ї школи-ліцею ім. Д. І. Менделєєва»

У зв’язку з підписанням Президентом Володимиром Зеленським закону “про географічні назви”, що передбачає так звану “деколонізацію” топонімів (географічних назв) в Україні.

Прошу перейменувати 4-ту школу ліцей ім.Д.І.Менделєєва в школу ім.Горбачевського Івана Яковича.

Іва́н Я́кович Горбаче́вський гербу Корчак (15 травня 1854, с. Зарубинці, нині Тернопільський район Тернопільської області — 24 травня 1942, Прага) — український хімік, біохімік, гігієніст та епідеміолог, термінограф, громадсько-політичний, освітній діяч. Академік ВУАН (1925 р.), дійсний член НТШ. Іван Горбачевський — кандидат на Нобелівську премію з фізіології та медицини 1911 року. Брат Антіна Горбачевського.

Окрім закону України про декомунізацію та деколонізацію, Д.І. Менделєєв був кацапським імперіалістом-націоналістом, членом ультраправого монархічного руху «Чорна сотня», яка привселюдно принижувала українців, називала нас «малоросами» та була проти нашої незалежності.

Однозначно у країні що воює, яка 9-й рік захищається від дикого сусіда рашиста, не місце назві школи такої персони, чому можна навчити дітей під такою назвою? Нагадую що у цій школі досить довгий час були «російськомовні класи» Перейменування – це чудова нагода, закрити цю прикру сторінку історії.

А вчений хімік Іван Якович, окрім того, що талановитий хімік до того ж патріот та людина яка робила вклад в розбудову України, а саме :
Разом з Іваном Пулюєм організував товариство «Українська громада» у Празі, створив фонд допомоги студентам.

Протягом 1906—1917 років член Найвищої Державної Санітарної Ради в Чеському королівстві, з 1908 — радник цісарського двору, член Палати шляхти австро-угорського парламенту, 1917—1918 рр. перший етнічний українець — міністр охорони здоров’я Австро-Угорщини. З 1910 року почесний президент Українського лікарського товариства. У 1918 брав участь у діяльності Укр. парламент. репрезентації, зокрема у нараді щодо нац. держ. самовизначення Сх. Галичини. З 1919 року професор Українського вільного університету Відня, Праги (з 1921 р.). З 1924 року ректор Українського вільного університету.

У жовтні 1926 очолив оргкомітет Першого українського наукового з’їзду, який відбувся у Празі.

«Слава Україні! Расейському націоналісту мендєлєєву не місце в соборній, сильні та незалежній Україні!», – наголошує автор петиції.

Попередня публікаціяПредставники Національної служби здоров’я України побували в лікарнях Вінниччини
Наступна публікаціяЗавтра у Вінниці почнеться навігація теплоходів Ляля Ратушна та Микола Пирогов. Розклад руху та ціна квитків

ПРОКОМЕНТУВАТИ

Введіть текст коментаря!
Введіть своє ім'я