Лариса Білозір: «Примусова депортація українських дітей — злочин геноциду»

Народна депутатка з Вінниччини, українська парламентарка в ПАРЄ Лариса Білозір розповіла, про роботу в Парламенті Ради Європи над визнанням примусової депортації українських дітей злочином геноциду.

Про те, що несе заява української делегації в ПАРЄ та які новації, вона розповіла телеканалу Рада.

«Насправді це дуже важлива заява, яка нам допоможе притягнути до відповідальності військових злочинців. Не тільки тих, які виконували насильницьку депортацію, а і тих які давали вказівки. Це і Путін і військові злочинці причетні до цього злочину геноциду.

В резолюції, яку ми нещодавно прийняли в ПАРЄ, наша делегація долучилась до цієї правки, це визнано злочином геноциду. Це зобов’язує світову спільноту притягнути до відповідальності військових злочинців і працювати над тим, щоб виявити ці випадки, щоб повернути дітей.

Але буду відвертою, такого механізму ефективного повернення дітей, його на сьогодні не існує. Ми знаємо що близько двадцяти тисяч дітей офіційно насильницькі депортовані на територію росії, білорусії та тимчасово окуповані території України. І насправді за цей рік вдалось повернути тільки 363 дитини», – каже Лариса Білозір.

За словами народної обраниці, депортація дітей до рф підпадає під Конвенцію ООН про запобігання геноциду. Українські органи влади та українська делегація в ПАРЄ спільно працювали над тим, щоб примусову депортацію українських дітей до росії було визнано злочином геноциду. Це повністю підпадає під другу статтю Конвенції про запобігання геноциду 48-го року.

Попередня публікація«Підтримай Подільський зоопарк»: у Вінниці анонсували акцію на підтримку тварин
Наступна публікаціяВінницька міська рада призначила стипендії кращим спортсменам

ПРОКОМЕНТУВАТИ

Введіть текст коментаря!
Введіть своє ім'я